Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunele na żuławach
Autor Wiadomość
kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 00:58   

bols napisał/a:
I co ja mam im powiedzieć?

No właśnie te baśnie, o których napisałem - niech pojmą swoją łatwowierność. I jeszcze argument Feuchtwangena - geologia, stosunki wodno - gruntowe, możliwości techniczne, izolacje itp. To są argumenty.
Oczywiście - zamki miały wyjścia ewakuacyjne ale ona zaczynały sie w piwnicach i kończyły za murami - zwróć uwagę, że wszystkie zamki krzyżackie sąw pobliżu zabudowy miejskiej, i piwnice tych domów mogły być miejscem, gdzie kończył się tunel. W tej kwestii nie ma argumentu na nie - to trzeba wytłumaczyć właśnie posiłkując się tymi stwierdzeniami.

bols
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 01:02   

Chodzi mi o to,. byście dali CZADU na ten temat, chodzi mi konkretnie o to, byś mi (nie niejstem w stanie ..........) ADMIN, wywal posty z dzxiusiejs.... no dobra , wywal m, OK?

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 01:15   

bols napisał/a:
Chodzi mi o to,. byście dali CZADU na ten temat

Ale tu nie ma o czym mówić, nie ma co dawać czadu. Więcej się nie da wycisnąć. To co mozna było napisać zostało napisane. Zapytaj tych, którzy mówią o tych tunelach o realne, potwierdzone relacje. Nich wskażą miejsce publikacji, osobę która była w tunelu. A nie wujek mojej cioci słyszał, że brat pana Waldka co to go zna Frania był w tunelu. To nie jest żadna informacja, to jest tworzenie legendy.

luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 02:05   

Widzę, że zatajacie pewne, znane wąskiej grupie fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne. Przecież Krzyżacy potrafi syntezować polimery i to o niespotykanych dzisiaj właściwościach. Podobno wytwarzali je z kwasów nukleinowych Nogackich omułków.
Wyobraź sobie bols taki materiał o wytrzymały jak poliwęglan, tylko bardziej elastyczny. Przecież z tego można robić rurę o dowolnej średnicy, która mogłaby stanowić ściany tunelu. Krzyżacy podobno nazywali to dummennegarf (tyle,że od połowy czytane w gwarze umgekehrt). Robiono z tego zbroje, których nie imały się kusze, ale WM zakazał produkcji, bo konkurencyjny zakon doniósł papieżowi i Zakonowi groziła ekskomunika. Nei widzę jednak problemu, aby Krzyżacy wykorzystywali go w inżynierii lądowej i to pod ziemią, gdzie oczy zawistnych nie sięgały?...
Podobno w piwnicach Zamku Wysokiego zachowały się próbki materiału?...
Ostatnio zmieniony przez luanda Sob 07 Lut, 2009 02:06, w całości zmieniany 1 raz  

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 08:33   

bols napisał/a:
Chodzi mi o to,. byście dali CZADU na ten temat, chodzi mi konkretnie o to, byś mi (nie niejstem w stanie ..........) ADMIN, wywal posty z dzxiusiejs.... no dobra , wywal m, OK?

Etam, dyskusja jest twórcza, pojawiają się zapędy literackie,

Wiadomo, że na Żuławach nie ma szans - geologia, tereny zalewowe bardzo często w dawnych czasach, zresztą do analizy warto oprzeć się o mapę Żuław z XIV wieku, a tu już dyskredytuje znawców tuneli krzyżackich żuławskich... pomijając geologię nie ma po co

...no ale ja słyszałem jak Hagedorn opowiadał, że jego kolega stryja mówił, jak to pod zamkiem sztumskim, po zejściu studnią kilometry tuneli się rozciągają, co prawda nie wjedzie tam kolekcjoner ze swoim koniem i wozem, no ale...

:clap: :clap: :hihi: :hihi: :hihi:

bols
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 10:21   

Dziękuję za info, myślę, że przekonam w końcu te osoby. :clap:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 10:27   

luanda napisał/a:
Widzę, że zatajacie pewne, znane wąskiej grupie fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne. Przecież Krzyżacy potrafi syntezować polimery i to o niespotykanych dzisiaj właściwościach. Podobno wytwarzali je z kwasów nukleinowych Nogackich omułków.
Wyobraź sobie bols taki materiał o wytrzymały jak poliwęglan, tylko bardziej elastyczny. Przecież z tego można robić rurę o dowolnej średnicy, która mogłaby stanowić ściany tunelu. Krzyżacy podobno nazywali to dummennegarf (tyle,że od połowy czytane w gwarze umgekehrt). Robiono z tego zbroje, których nie imały się kusze, ale WM zakazał produkcji, bo konkurencyjny zakon doniósł papieżowi i Zakonowi groziła ekskomunika. Nei widzę jednak problemu, aby Krzyżacy wykorzystywali go w inżynierii lądowej i to pod ziemią, gdzie oczy zawistnych nie sięgały?...

:ok: :ok: :ok: ... wreszcie ktoś odważył sie opowiedzieć o tym WIELKIM ODKRYCIU TAJNYCH LABORATORIÓW ZAKONNYCH . Ja tam bym nie odważył się na publikację tego faktu ze względu na możliwość zemsty dzisiaj istniejącego Zakonu :roll: Chwała Ci za to Luanda :clap: :clap: :clap:

Aida 
Homeisterynn

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 17:48   

Ahaaa, to dlatego Plauen tak zaciekle bronił zamku. 8-)
Kolekcjonerze, mówiłeś, że dwie ciężarówki, skąd ta trzecia przyjechała...?
Biedne upiory, autostradę im przez chatę zrobili... :cry: Gdyby o tym wiedzieli ekolodzy. :roll:
Cytat:
Niestety dokumentacja zaginęła w czasie II wojny, choć jak krążą słuchy tajna receptura ukryta jest w tabelach rękopisu Mikołaja Kopernika...

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 17:57   

Aida napisał/a:
Kolekcjonerze, mówiłeś, że dwie ciężarówki, skąd ta trzecia przyjechała...?

Dwa tiry, a takie ciężarówki z lat 1940-1944 to trzy :roll:

Aida 
Homeisterynn

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009 23:13   

kolekcjoner napisał/a:

Dwa tiry, a takie ciężarówki z lat 1940-1944 to trzy :roll:
Hmm, czyli 2,5x2 plus powiedzmy 1,5 luzu to razem c.a. 6,5 do 7m średnicy. Wysokość TIRa 3,8m czyli minimum 7x4m taki tunel miałby. Noo, to faktycznie zmieściłby się tam nie tylko średniowieczny skarbiec ale jeszcze i wygodne wyposażenie dla całego stada straszących nieumarlaków. ;-) O ciężarówkach nie wspomnę. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu