Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork będzie miał drugi zamek!
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 17:33   

Turyści też juz oszczędzają po 35 zeta :-P

20090617_143234.JPG
Plik ściągnięto 13382 raz(y) 122,84 KB

20090617_144619.JPG
Plik ściągnięto 13382 raz(y) 166,63 KB

20090617_144718.JPG
Plik ściągnięto 13382 raz(y) 153,86 KB

20090617_144918.JPG
Plik ściągnięto 13382 raz(y) 135,64 KB

20090617_145151.JPG
Plik ściągnięto 13382 raz(y) 150,83 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
n0000ne 

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 17:35   

niekoniecznie tańszy.

Cytat:

Gdańsk zamówił ponad dwumetrową Fontannę Neptuna zbudowaną z klocków Lego.
LegoNeptun waży 595 kg. Składa się z 169 357 klocków. We wtorek przyjechał z Czech, a w sobotę zostanie zaprezentowany mieszkańcom (u zbiegu Hallera i Jantarowej, odsłonięcie godz. 13.30). Potem ma być obwoźnym gadżetem miasta.

Replika Fontanny Neptuna to wspólne przedsięwzięcie miasta i Parku Handlowego Matarnia. Koszt: 43 tys. euro. Połowę tej kwoty wyłożyło miasto.

źródło
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 17:42   

Dlaczego mam wrażenie, że to minicudo nie przypomina zamku, wieża nie dość, że z czapką to jeszcze znacznie niższa niż oryginał i jakaś taka spuchnięta, kąty pochylenia połaci jakieś takie wypłaszczone...

Szukam pozytywów w tym czymś... oby dla burmistrza to się nie skończyło tym, że za lat ileś tam ludzie będą go kojarzyli z minizamkiem tak jak Cymańskiego z fontanną. Czego nikomu nie życzę.

Fakt, faktem, pracochłonna rzecz
 
 
fritzek 
Frysia z Warzywodu


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 17:54   

Fiu, fiu! Nasz Neptun z klocuszków to małe miki przy waszym Zamku. Miś na miarę malborskich możliwości. A na co odpowiada ten Miś? Na żywotne potrzeby społeczeństwa.

Mamy jakiś turniej miast, czy co?! I obecnie trwa konkurencja "klocki władz miasta"?
_________________
www.wolneforumgdansk.pl
Frysia - poszukiwacz bursztynowej komnaty
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 18:17   

Podobieństwa do stanu obecnego nie ma za wiele ;-) a do Steinbrecht'owskiego... (?)

20090617_144918_145.jpg
Plik ściągnięto 13344 raz(y) 142,22 KB

skan_20080412_16.jpg
Plik ściągnięto 13344 raz(y) 109,72 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 18:19   

Azaziz napisał/a:
Podobieństwa do stanu obecnego nie ma za wiele ;-) a do Steinbrecht'owskiego... (?)

Turysta się nie pozna
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:22   

Bardziej przypomina jarmarczny gadżet niż porządną makietę. Odwzorowanie fatalne. Proporcje mocno zachwiane. Całość jak upieczona w gofrownicy z Scheissmasy przemielonych krasnali ogrodowych. Dachówka nieproporcjonalnie duża - nie zachowana skala w stosunku do innych elementów.
Krótko mówiąc - wykonanie na tym samym poziomie co idea tego pomysłu. :mrgreen:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:30   

Milek45 napisał/a:
Turysta się nie pozna


Turysta to nie ciemniak, często i gęsto ma większą wiedzę niż mieszkaniec danego miasta 8-)
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:35   

Azaziz napisał/a:
Milek45 napisał/a:
Turysta się nie pozna


Turysta to nie ciemniak, często i gęsto ma większą wiedzę niż mieszkaniec danego miasta 8-)

Oczywiście, ale co który ? co 10-ty, co 100-y ?
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 21:05   

...

IMG_5520.JPG
Plik ściągnięto 13268 raz(y) 119,4 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 21:08   

A jak z fosą, woda będzie płynąca, czy stojąca ?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 21:17   

Milek45 napisał/a:
A jak z fosą, woda będzie płynąca, czy stojąca ?


Kisiel pełznący alias blob zabójca :peace:
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 21:21   

Azaziz napisał/a:
Milek45 napisał/a:
A jak z fosą, woda będzie płynąca, czy stojąca ?


Kisiel pełznący alias blob zabójca :peace:

Tak myślałem , jeszcze jak by co któregoś turystę wessało to atrakcja super :peace:
 
 
rybamk 

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 23:03   

No zameczek fajny, jest kolejna atrakcja no jedni woleli by była tam tylko trawka lub błotko inni woleli by zeby zamek był inny, a ja ciesze sie z tego co jest, gdy sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma (Makieta). Brawo za kolejna inicjatywę! urodziłem sie w 28 lat temu, ale w ciagu 2 lat zrobiono więcej niż przez pozostałe 26 takie jest moje odczucie...
 
 
Loki 

Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 23:05   

rybamk napisał/a:
jedni woleli by była tam tylko trawka lub błotko inni woleli by zeby zamek był inny, a ja ciesze sie z tego co jest


A jeszcze inni woleli by, żeby publiczne pieniądze były rozsądniej wydawane...
_________________
To co najprostsze, nie zawsze jest najlepsze, ale to co najlepsze zawsze jest proste.

Heinrich Tessenow.
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 23:23   

rybamk napisał/a:
...Brawo za kolejna inicjatywę! urodziłem sie w 28 lat temu, ale w ciagu 2 lat zrobiono więcej niż przez pozostałe 26 takie jest moje odczucie...


I w tym miejscu jako komentarz do pomysłu z makietą zamku pasuje TEN oto rysunek autorstwa Andrzeja Mleczki :hahaha:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
gacek 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 00:01   

Genialne! :hihi:

że tak sobie napiszę... ten rysunek pasowałby do wielu innych sytuacji.

Zamek całkiem duży.. jutro trzeba się przejść i zobaczyć to cudo... a tak na serio to czy będzie tam coś ruchomego? Most zwodzony? Światła nocą?

Heh, mini "światło i dźwięk" :-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 06:49   

rybamk napisał/a:
Brawo za kolejna inicjatywę! urodziłem sie w 28 lat temu, ale w ciagu 2 lat zrobiono więcej niż przez pozostałe 26 takie jest moje odczucie...


Czy takie myślenie tłumaczy każdą inicjatywę w tym mieście? Każde wydatkowanie publicznych pieniędzy?
 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 07:44   

muszę wam powiedzieć że mojemu synkowi pomysł się bardzo spodobał i po powrocie do domu ochoczo zabrał się do budowy zamku z klocków więc wysuwam postulat aby obok wykonano plac zabaw z wielką piaskownicą oraz karuzelą i.t.p. i dzięki temu mieszkańcy naszego grodu zyskają na inwestycji jakby bardziej się zastanowić nad tym postulatem to może się okazać że ten pomysł nie jest wcale taki głupi i pozbawiony sensu miasto przecież nie może sprzedać działki obok więc połowa na parking a druga połowa na plac zabaw i dzięki temu kilka atrakcji w mieście przybędzie a i Burmistrzowi trochę poparcia i punktów wyborczych bo wtedy się okaże że burmistrz dba nie tylko o dorosłych /budki z piwem ,ogródki piwne / ale też o najmłodszych a i też o matki które by miały dokąd chodzić z swoimi pociechami
 
 
Blitz 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 09:54   

Miasto rozpatruje czy zamek ma ochraniać jeden emerytowany milicjant czy też czterech strażników i pies.Monitoring nie wchodzi w rachubę bo przy szybkości interwencji Koktajl Mołotowa zdąży zasiać spustoszenie.

Chatka z piernika...
_________________
istnieje tylko teraźniejszość
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 14:11   Calość

... będzie przykryta klatka z drutów pod napięciem :) Ani w to nie rzucisz, ani nie kopniesz :/
Ciekawe czy ktoś podumał jak to zabezpieczyć przed wandalizmem. Chyba nie ma takiego pomysłu...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 15:25   

.. aż wstyd przyznać, ale swego czasu konsultowałem powstawanie tego modelu. To było na samym początku - był tylko Zamek Wysoki. Napisałem swoją opinię, spotkałem się z wykonawcą, przekazałem uwagi ... i na tym skończyło się. Jak teraz patrzę na model, to widzę, że uwagi poszły do kosza. Poniżej wklejam tekst uwag z marca br.


"Model zamku – uwagi
1. Jaki to jest model – edukacyjny, rekonstrukcyjny czy „taki sobie”? Według mnie – ta trzecia realizacja. Jest to pomieszanie z poplątaniem wyglądu zamku – średniowiecze, Steinbrecht, czasy powojenne ale i inwencja „twórcza” autora modelu.
2. Zwieńczenie wieży i zakrycie jej dachem – wymyślone przez autora, nigdy nie było takiego rozwiązania;
3. Parapety okien kościoła w elewacji północnej są na jednym poziomie (a nie jak to zrobił autor), poza tym są dwa małe okna, a właściwie okno i blenda;
4. Zwieńczeniem wieżyczek narożnych są piramidy ceglane a nie rozwiązanie zaproponowane przez autora (odkryty taras), inny jest też układ okien w wieżyczkach;
5. Szczyty z modelu nie odpowiadają rzeczywistości;
6. Zaproponowana przez autora wielkość dachówki oraz cegły sugerują znacznie mniejsze rozmiary oryginału niż jest w rzeczywistości. Na wysokości połaci dachowej na Zamku Wysokim jest około 50 rzędów dachówek, autor kopii proponuje 19 rzędów."

I na dokładkę - widać wielką "inwencję twórców" - także w dachu i erklach Pałacu Wielkich Mistrzów. NIESTETY !!!!!!
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 15:29   

Może to jest projekt rewitalizacji po ociepleniu itd... :idea:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 16:09   

Dziedziniec Zamku Średniego...

IMG_5549.JPG
Plik ściągnięto 12905 raz(y) 118,16 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
szymon 


Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 16:22   

Dlaczego kojarzy mi się to z estetyką krasnali ogrodowych? :idont:
 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 16:27   

tak macie rację skala skopana całkowicie , niezgodność architektoniczna , kolorystyka do bani ,nie wiem jaka trwałość materiału na warunki atmosferyczne ale zarys ogólny może być od biedy nie można go pomylić z jakimkolwiek innym zamkiem i na obronę wykonawcy z pewnością jest czas w jakim go wykonał gdyż sama inwentaryzacja i pomiary z pewnością zajęły by kilka lat a wybudowanie następne kilka i koszt z pewnością by był kilkaset razy większy tu raczej należy się spytać inwestora jaki miał cel i zamysł kupując tą podobiznę /a nie miniaturę / zamku malborskiego może jednak powstanie tam plac zabaw lub rozrywki więc dokładność nie będzie miała takiego znaczenia bo jeśli ktoś chce zobaczyć oryginał to mały spacerek mu nie zaszkodzi
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 18:22   

domber napisał/a:
tak macie rację ....... więc dokładność nie będzie miała takiego znaczenia bo jeśli ktoś chce zobaczyć oryginał to mały spacerek mu nie zaszkodzi

Ale jaka była idea tego dzieła, tej inwestycji. Wariacja na temat? - to udało się całkowicie. Ale jako model - niestety nie. Więc nie mówmy o modelu ZAMKU W MALBORKU.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
Blitz 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 19:21   

O!Losie!

Dzieciaki

_________________
istnieje tylko teraźniejszość
Ostatnio zmieniony przez Blitz Czw 18 Cze, 2009 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blitz 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 19:23   

cdn bo cos fotki nie weszły


Rozrasta się !!!!!

_________________
istnieje tylko teraźniejszość
 
 
Blitz 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 19:23   

[/
_________________
istnieje tylko teraźniejszość
Ostatnio zmieniony przez Blitz Czw 18 Cze, 2009 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group