Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczewianie potrafią...
Autor Wiadomość
szymon 


Wysłany: Pon 16 Mar, 2009 17:48   Tczewianie potrafią...

Cytat:
Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy usiłowali ukraść latarnię uliczną. Osiemnastoletni Marcin D. i o rok od niego starszy Tadeusz S. wymyślili, że części latarni będą sprzedawać na aukcji internetowej. Teraz za próbę zrealizowania pomysłu godnego gangu Olsena grozi im nawet 5 lat więzienia.

Świadkami nietypowego zdarzenia byli w nocy z 3 na 4 marca policjanci patrolujący ulice Tczewa. Około godz. 23.30 na alei Zwycięstwa zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy ku zdziwieniu funkcjonariuszy, próbowali ukraść... latarnię uliczną.

- Osiemnastoletni Marcin D. i o rok od niego starszy Tadeusz S. odkręcili już śruby mocujące latarnię i położyli ją na chodniku. Na szczęście dla nich, nie zdążyli jeszcze przeciąć wychodzących z ziemi przewodów elektrycznych, w których płynął prąd. - relacjonuje st. asp. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji - Obaj nastolatkowie, którzy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi - każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu - trafili do aresztu. Wczoraj w czasie przesłuchania tłumaczyli, że siedząc wieczorem przy komputerze, wpadli na pomysł, by zdemontować latarnię i jej poszczególne części sprzedawać na aukcji internetowej. Młodzi mieszkańcy Tczewa nie wzięli jednak pod uwagę, że popularne powiedzenie "pod latarnią najciemniej" nie zawsze sprawdza się w życiu.

Teraz za usiłowanie kradzieży wartej 1800 złotych latarni każdemu z nich grozi nawet 5 lat więzienia.

(red)


http://www.tcz.pl/index.p...ji/w/internecie
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009 20:24   Re: Tczewianie potrafią...

Cytat:
Zamiast zapłacić za zakupy, zostawił w sklepie "bombę"


Do zdarzenia doszło dziś rano przed sklepem przy ulicy 1 Maja
Postawione na nogi służby ratownicze i wstrzymany ruch pociągów - taki jest efekt porannego "popisu" klienta tczewskiego sklepu HSI, który zamiast zapłacić za zakupy zostawił zdziwionej ekspedientce torbę z "bombą", której detonacja miała nastąpić za 20 minut.

Do zdarzenia doszło około godziny 10 rano przy ulicy 1 Maja w Tczewie w sklepie Handlowej Spółdzielni Inwalidów. Mężczyzna najpierw dokonał zakupów, po czym stwierdził, że nie zapłaci i na sklepowej ladzie postawił torbę, w której miała być rzekomo bomba.

- Przestraszona ekspedientka wyniosła reklamówkę przed sklep i zawiadomiła służby ratownicze - wyjaśnia Włodzimierz Mroczkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w tczewskim starostwie - Uruchomiono odpowiednie procedury. Wezwano policyjną jednostkę zajmującą się podobnymi zagrożeniami i okazało się, że w reklamówce znajduje się budzik i ładowarka do baterii.

Ekspedientka stwierdziła, że zna klienta, który przyszedł z "bombowym" pakunkiem, bowiem ten dość często odwiedza sklep na Starym Mieście. Funkcjonariuszom powiedziała, że mężczyzna często kupował u niej alkohol. Poszukuje go teraz policja - mężczyzna zostanie najprawdopodobniej obciążony kosztami prowadzonej akcji.
(red)


http://www.tcz.pl/index.p...awil_w_sklepie_
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
gacek 

Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009 21:09   

heh... nie ma to jak 'bombowe' zakupy... u nas zapłacisz kartą.. eee znaczy bombą :bag:

a tak na serio to dziwie się tej kobiecie, że odważyła się przenieść pakunek przed sklep... i druga sprawa, ciekawi mnie jak szybko pojawiła się policja :D w 21 minut?
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 18 Maj, 2009 22:17   

Gacek, ty sobie z władzy nie żartuj, bo na moście zrobią blokadę i zamiast na dworcu to będziesz musiał na przystani lądować ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
gacek 

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 23:15   

svistak napisał/a:
będziesz musiał na przystani lądować


będzie bliżej... wiesz co mam na myśli :hihi:
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 21:02   

http://www.tcz.pl/index.p...etalowa_bariere

http://www.tcz.pl/index.p...rawcow_wypadkow

Kilka miesięcy temu zaczęłam" łapać na tel." delikwentów. Powstał całkiem pokaźny zbiór fotek pt. "Tczewski konkurs pt. Kto najgłupiej zaparkuje samochód" :-P Jedynie mój chroniczny brak czasu ratuje tych piratów przed denuncjacją. A co?!
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 21:13   

Myślę, że ten wątek jest doskonałym miejscem na publikację takich fotek.
Kto chce może dla własnego bezpieczeństwa zamazywać numery rejestracyjne -
- bardzo łatwo z mysliwego można stać się zwierzyną - takie prawo durne.
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 21:16   

Wiemy, wiemy... może się skuszę... w ramach wprawek z photoshopki ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 17:21   

svistak napisał/a:
http://www.tcz.pl/index.php?akcja=wiadomosci&art=04a42f01e0052ed&tyt=Satelita_naprowadzil_go_na_metalowa_bariere

svistak, ale ta kolizja nie jest dziełem osoby mieszkającej w Tczewie
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 21:09   

Ups! Nie doczytałam. Szybkość mnie czasem wpędza w takie barierki ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 22 Maj, 2009 11:37   

A czy to czasem nie tczewscy urzędnicy wymyślilii tą pułapkę na wiadukcie?
Zobaczcie jak wyglądają te szyny paskudne przyspawane do konstrukcji wiaduktu.
Już niejednokrotnie były bombardowane z obu stron, przez nieuważnych kierowców.
A brak wyraźnych ostrzeżeń przed taką niespodzianką i innych zabezpieczeń,
które wręcz uniemożliwią wjazd na taki odcinek jezdni, to czyja wina jest?
Pamiętacie niedawne zdarzenie gdzieś w Polsce jak autobus z dziećmi wbił się pod wiadukt...?
Nic to nikogo nie nauczyło.
W latach osiemdziesiątych pracowałem w pewnym przedsiębiorstwie mostowym,
które już wtedy wykonywało specjalne tymczasowe podpory dla tego wiaduktu,
bo pewnie staruszek sam, pod własnym ciężarem runąłby już dawno.
Nie jest to wyjątek, bo wszystkie wiadukty w tym ciągu są w podobnym stanie,
że o tym w ul. Wojska Polskiego nie wspomnę.
Na pytanie co miasto robi w tej sprawie trudno znaleźć odpowiedź...
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Pią 22 Maj, 2009 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 22:31   

http://kryminalnie.pl/tcz...wa-dziecka.html
:-(
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 22:32   

http://www.tcz.pl/index.p...iu/zatrzymanych
:ok:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 08:15   

http://www.tcz.pl/index.p...lmowali_komorka
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
gacek 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 15:50   

masakra... za zabójstwo max 10 lat a za zabranie piwa i 20 zł kara od 2 do 12 lat :shock: ??
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 20:08   

Gacku, nie powinieneś się dziwić, tylko uważać ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
gacek 

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 22:35   

hmm no cóż na razie jeszcze mam gdzie nocować.. ale kto wie co w przyszłości człowieka spotka...

A tak na poważnie, to mam podobne zdanie co do niektórych wypowiadających się pod tymi artykułami.. takich ludzi którzy mordują powinni wysłać na ciężkie roboty! Ale nie.. no przecież prawa człowieka.. szkoda że ten kogo zabili nie miał prawa żyć.

Jakby taki jeden z drugim popracowałby ciężko przez te 10 lat to by mu się odechciało zabijać, bo wiedziałby jakie są konsekwencje jego czynu.
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 20:32   

Policjanci z naszego miasta też?! :ops:
http://interwencja.interia.pl/news?inf=1336324
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
gacek 

Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 00:12   

heh, a ja oglądałem "interwencję" o tym człowieku.. masakra jak to łatwo można stracić swoją tożsamość :-/
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 14:14   

Od ognia, głodu, wojny i takich sąsiadów j.w. strzeeeeeż nas Paaaanieeee!
http://www.tekstowo.pl/pi...ec_sasiada.html
;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
svistak 


Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 11:07   

Ehhh... http://www.tcz.pl/index.p...apierosy_i_piwo

... a ja jestem zła i niewyspana, bo "sąsiedzi" w dzień łomocą muzą na fulll i klną aż moim dzieciom uszy więdną, no i urządzili już trzeci raz w tym tygodniu nocną libację przed budynkiem, w którym wynajmują mieszkania :-(
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
keslinka 


Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 06:02   

svistak napisał/a:
no i urządzili już trzeci raz w tym tygodniu nocną libację przed budynkiem

Wypisz wymaluj towarzystwo (menelstwo raczej) z ul. Wąskiej spod nr xx .... Słychać ich daaaleko :nook:
 
 
svistak 


Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 20:17   

Hmmm.... dlaczego tczewianie nie dzwonią w takich sytuacjach pod 112 lub 997? Nie potrafią? :-D
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 21:11   

A zadzwoniłaś? :-) Też mam podobny problem i chyba w końcu zacznę interweniować, bo to przechodzi ludzkie pojęcie :nook:
_________________
.............................................
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 21:59   

svistak napisał/a:
Hmmm.... dlaczego tczewianie nie dzwonią w takich sytuacjach pod 112 lub 997? Nie potrafią? :-D


Dzwonisz raz, drugi, trzeci... W końcu zauważasz, że wszelka interwencja wobec łobuzerii nie skutkuje.
Boją się tylko normalni obywatele ... i ... policjanci.
 
 
svistak 


Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 19:54   

Zadzwoniłabym, jak zwykle :-P ale przeprowadzam eksperyment społeczny :hahaha:

Mnie zastanawiają przyczyny, motywacje... ale na tym forum nie ma miejsca na takie wątki i dyskusje.

Wczoraj "sąsiadowi" z naprzeciwka odbiło,a raczej jego "koleżankom"... no i urządzili rykowisko do 1.30...

Mandat na niewielką kwotę-taką, żeby nie mogli się wykręcić, że nie mają z czego spłacić. Jeden, drugi, trzeci... upierdliwie... w końcu zadziała / vide: psy Pawłowa ;-) / :oops: :ot: :kij:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 19 Lip, 2009 21:41   

A kto niby miałby dotrzeć do tego rozbawionego towarzystwa za zamkniętymi drzwiami?
Straż Miejska w nocy odpoczywa po całodziennym wypisywaniu mandatów posiadaczom niewłaściwie zaparkowanych aut.
Policja niechętnie reaguje, bo nie ma z kim się porozumieć (jak dotąd nasze rodzime manelstwo wykazuje więcej inteligencji niż towarzysz Pawłow i jego psy).
Oczywiście nie jestem zwolennikiem bezkarności łobuzerii zakłócającej spokojne życie sąsiadów, ale jestem zwolennikiem zdecydowanych kroków, po których menele doznają szoku...
Tu nie miejsce na wyjaśnianie na czym to polega.
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 10:21   

Za zamkniętymi drzwiami, to rzeczywiście może być problem z interwencją, ale istnieje takie "cosik" jak administracja budynku, może wespół-w zespół? Ww. imprezki miały jednak miejsce... przed budynkami, nota bene na działkach, których właścicielem jest gmina T.
Ja jednak się będę upierać nad motywami... bo jeśli leczyć to również wyeliminować przyczyny. Nasze społeczeństwo nadal nie ma pojęcia o demokracji, o wspólnej własności (wspólne, więc i moje, a nie niczyje!). Dotąd pokutuje pogląd, że ten kto wezwie w takiej sytuacji policję/właściciela budynku to "kapuś, świnia, która doniosła", więc ludzie się boją. Dopóki to się nie zmieni, nie ma mowy o poprawie sytuacji. Tu jest rola UM i Policji: u-świa-da-mia-nie.
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 19 Sie, 2009 20:46   

Noooo prooooszę prooooszę, jestem pod wrażeniem!!!
http://miasta.gazeta.pl/t...rali_o_nim.html
:clap: :clap: :clap: :peace: :peace: :peace: :clap: :clap: :clap:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 13:01   

Ogłoszenie na tcz.pl ...

http://www.tcz.pl/index.p..._brok&num=55203

ogłoszenie.jpg
Plik ściągnięto 24059 raz(y) 43,9 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group