Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły
Autor Wiadomość
Tczewiak 

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:37   Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły

Zaproszenie na Noc Muzeów
Źródło: http://www.tczew.pl/pdf/panorama.pdf

Może być ciekawie...

bez tytułu1.jpg
Plik ściągnięto 4477 raz(y) 105,44 KB

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:44   

Wstęp za free? Wiem, głupie pytanie :-D

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:51   

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM "NOCY MUZEÓW" W TCZEWIE

Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza w sobotę, 16 maja, w godzinach od 19.00 do 1.00 na Europejską Noc Muzeów.

19.00 - 20.00 - Otwarcie wystawy Barwy smoka za chińskim murem. Sztuka, rzemiosło i folklor Chin

Wystawa jest próbą ukazania tradycyjnych i nowych form, jakie w ciągu minionego półwiecza dominowały w chińskiej sztuce, rzemiośle i rękodziele ludowym. Sztuka rzemiosło i chińskie rękodzieło ludowe zachwycają różnorodnością form, bogactwem kolorów
i orientalnym wdziękiem, ale oglądając poszczególne obiekty trzeba pamiętać, że dla Chińczyka dawniej najważniejsza była symbolika zawarta w kolorze, formie i treści przedstawienia. Symbolika, której korzenie tkwiły w bogatej tradycji religijnej (Taoizm i Buddyzm) oraz ponad 4 tysiące lat liczącej tradycji historycznej. Dla współczesnych Chińczyków ta symbolika ma już mniejsze znaczenie ale nadal tradycja jest żywa i zainteresowanie młodego pokolenia przeszłością rośnie. Na wystawę składa się ponad 200 obiektów i 50 zdjęć stanowiących własność Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej oraz osób prywatnych. Reprezentują one następujące dziedziny malarstwo i kaligrafię, ceramikę i porcelanę, tkaniny i hafty, wyroby z laki i cloisonne, plecionki z bambusa i słomy, kompozycje z korka, masy perłowej, waty i prasowanej słomy, figurki teatru cieni i maski opery chińskiej, zabawki, latawce i lampiony. Autorem wystawy jest prof. Henryk Brandys. Patronat nad wystawą objął Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Rzeczypospolitej Polskiej.

20.00 - 22.00 - Szlakiem murów obronnych o zachodzie słońca. Trasa przebiegać będzie ulicami: Dąbrowskiego, Łazienna, Plac Św. Grzegorza, Zamkowa, Wodna, Rybacka, Krótka, Dąbrowskiego, Wąska, CWRDW. W programie jest również zwiedzanie jednej z piwnic średniowiecznych wchodzących w skład systemu murów obronnych. W trakcie spaceru zaprezentujemy uczestnikom dzieje związane z powstaniem tczewskich murów obronnych, ich rozbudową na przestrzeni wieków, związanym z tym rozwojem układu ulic miasta. Wędrówka będzie okazją do wspomnienia także o kilku wojnach i potyczkach, które pamiętają tczewskie mury obronne. Spacer organizuje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kociewski w Tczewie.

20.00 - 20.15 - Pokaz etiudy w stylistyce teatru cieni
Przygotowana specjalnie na Noc Muzeów etiuda w technice teatru cieni. Etiuda nie jest wiernym naśladowaniem pokazów chińskich, a jedynie odbija się od nich i rozwija się w innych, nowych kierunkach. Czerpiąc z historycznych źródeł (ilustracji i motywów z legend ludowych), aktorki umiejscawiają teatr cieni we wrażliwości współczesnego widza. Etiudę wykonają: Alla Maslovskaya i Agnieszka Polańska z Teatru Figur w Krakowie.

- 20.00 - 01.00. - Zwiedzanie Wieży Ciśnień w Tczewie, udostępnionej przez Bractwo Kurkowe.

- 20.00 - 22.00 - Malowanie tatuaży z henny

- 20.20 - 21.00 - kilka słów o teatrze cieni
Wykład poświęcony zostanie genezie i ogólnemu zarysowi chińskiego teatru cieni, wzbogacony materiałami multimedialnymi. W ramach wykładu zarysowane zostaną historyczne początki chińskiego teatru cieni, sposób jego funkcjonowania w przestrzeni społecznej i artystycznej. Poruszone zostaną kwestie budowy chińskiej lalki cieniowej, tematyki przedstawień i teatru rozumianego jako zjawisko społeczno-kulturowe. Wykład poprowadzi Jadwiga Rożek-Sieraczyńska.

20.00 - 21.00 - Pokazowa lekcja języka chińskiego – przyjdz i przekonaj się, że to nie takie trudne! Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

Od godz. 20.00 co pół godziny Rejsy po Wiśle
Rejsy organizuje Żegluga Wiślana.

21.00 - 21.30 - Koncert Zespołu Orientalnego
Zespół Orientalny powstał w 1995 roku przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego członkowie - absolwenci Wydziału Fortepianu i Wydziału Instrumentalnego - kształcili się w Katedrze Muzyki Pozaeuropejskiej założonej przez panią Marię Pomianowską, wiolonczelistkę, grającą na instrumentach z Dalekiego Wschodu. Dzięki licznym wykładom, kursom i koncertom zdobyli szeroką wiedzę oraz praktyczne umiejętności grania na unikalnych instrumentach pozaeuropejskich.

21.00 - 01.00 - Pokazy filmów chińskich
Prezentowane filmy pokazują tradycję i nowoczesność w Chinach. Podczas nocy muzeów zaprezentujemy m.in. Pałac cesarski – zakazane miasto, Piękno Chin, Od wróżebnych kości do komputerowych bajtów.

21.15 - 22.30 - Co siedzi w chińskich krzaczkach?
Prezentacja na temat znaków chińskich połączona z warsztatami chińskiej kaligrafii dla małych i dużych. Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

21.15 - 22.45 Warsztaty teatru cieni
Zajęcia poświęcone zostaną rozpoznaniu podstawowych zasad dotyczących funkcjonowania cienia w teatrze i możliwości, jakie stwarza ta forma pracy scenicznej. Przez wspólną zabawę światłem i cieniem uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak od strony technicznej funkcjonuje spektakl teatru cieni, będą również mogli sami spróbować swoich sił w etiudach cieniowych, stając za ekranem. Warsztat poprowadzą: Alla Maslovskaya i Agnieszka Polańska z Teatru Figur w Krakowie

Ilość miejsc w warsztatach jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy: wystawy@cwrdw.tczew.pl

22.00 - 22.45. Zhang spotyka Kowalskiego, czyli różnice kulturowe między Chińczykami a Europejczykami.
Prezentacja wzbogacona pracami Yang Liu - niemieckiej artysyki urodzonej w Pekinie oraz zdjęciami z Chin. Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

22.00 - 22.30. Koncert Zespołu Orientalnego

23.00 - 23.45. Państwo Środka - kraj tradycji, kultury i kontrastów.
Krótka historia o chińskich świętach i zwyczajach.
Opracowanie i prowadzenie: www.mandarynka.edu.pl

23.00 - 24.00. Wędrówka Śladami nieszczęśliwej miłości
Nocna wędrówka po tczewskim cmentarzu z niesamowitymi opowieściami

23.30 - 23.45. Pokaz etiudy w stylistyce teatru cieni
Etiudę wykonają: Alla Maslovskaya i Agnieszka Polańska z Teatru Figur w Krakowie.

24.00 - 24.45. Co jedzą Chińczycy? Kilka słów o kuchni chińskiej. Prezentacja przygotowana przez prof. Henryka Brandysa.

24.00 - 24.30. Pokazy fireshow
Magia ognia w ruchu, niesamowita choreografia wszystko w rytm chińskiej muzyki. Pokaz przygotuje zespół Trzy Wesołe Pomarańczki.

24.15 - 24.45 Wibrujące tybetańskie misy
Pokaz poprowadzi Pan Kazimierz Kus, wieloletni instruktor Tai-Chi.

01.00 - pokaz sztucznych ogni - zakończenie Nocy Muzeów

Podczas trwania nocy muzeów będzie możliwość zwiedzania wystaw w CWRDW: Puszcza Biała i Puszcza Zielona: dwa oblicza Kurpiów, Skarb Tczewski, Barwy smoka za chińskim murem. Sztuka, rzemiosło i folklor Chin.

Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły w Tczewie
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 07 Maj, 2009 20:56, w całości zmieniany 2 razy  

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:55   

Ja na 100% będę na spacerze szlakiem murów obronnych i na zwiedzaniu Wieży Ciśnień :)
...co do reszty "atrakcji" nie jestem pewien

Tczewiak 

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:02   

Azaziz napisał/a:
Wstęp za free? Wiem, głupie pytanie :-D

Pewny nie jestem, ale chyba za freeko

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:08   

Słyszałem, że w zeszłym roku było za darmo ( sam nie byłem wiec do końca nie wiem ) ale myśle ze w tym roku bedzie za free

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:27   

W porównaniu z MZM program powala no i czego to stryjko jeszcze nie będzie robił

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:39   

Miasto robi sobie reklamę przed jubileuszem 750-lecia Tczewa wzbogacając koncerty i imprezy różnych fundacji czy nawet Noc Muzeów

...Noc Muzeów miała się odbyć tylko w klimacie tradycji Chin ( i tylko w murach CWRDW) dopiero po kilku dniach ktoś wpadł na pomysł urozmaicenia imprezy o spacer po cmentarzu, wzdłuż murów obronnych i zwiedzanie Wieży Ciśnień :) ...ale to tylko wychodzi miastu na dobre

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:49   

zet48 napisał/a:
wychodzi miastu na dobre
I chwała organizatorom za to :clap: :clap: :clap: :clap: No i że nie zamykają muzeum w noc muzeów ;-)

zet48 
Krzysztof 1987

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 22:09   

Ktoś inny wybiera sie na Noc Muzeów w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie :?:

Odpowiedz do tematu