Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczew - nowe nabytki...czyli jak miasto dba o swoją promocję
Autor Wiadomość
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 07:40   Tczew - nowe nabytki...czyli jak miasto dba o swoją promocję

Zbliża sie jubileusz 750-lecia miasta Tczewa, wiec Urząd Miasta, a raczej Biuro Promocji Miasta zaczęło intensywniej pracować nad wizerunkiem Tczewa i jego promocją

...powstaję między innymi nowy ciąg spacerowy od placu Hallera do Wisły ( http://www.tcz.pl/index.p...icy/na/Zamkowej ), na bulwarze nad Wisłą ma stanąć pomnik założyciela miasta - księcia Sambora II ( http://www.tcz.pl/index.p.../pomnik/Sambora ), ogłoszony został konkurs na hejnał ( http://www.tcz.pl/index.p...dla/jego/tworcy ), powstało nowe logo Tczewa ( http://www.tcz.pl/index.p...at/z/wiatrakiem ), wprowadzono dla kolekcjonerów okolicznościowe monety - Dersławy ( http://www.tcz.pl/index.p...kupic/Derslawy? )

...widać, że władze miasta naprawde sie starają :mrgreen:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 07:44   

...postawiono nowy baner, który ma za zadanie informować turystów, że Tczew to malownicze miasto położone nad Wisłą
http://www.tcz.pl/index.p...walorami/miasta

SDC11497.jpg
Plik ściągnięto 28146 raz(y) 42,4 KB

SDC11496.jpg
Plik ściągnięto 28146 raz(y) 42,99 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 07:54   

...na ulicy Dąbrowskiego ustawiono nowa gablote z mapą miasta z jednej strony, a mapą powiatu tczewskiego i opisami ważniejszych miejsc i zabytków z drugiej

szkoda tylko, że nie jest ona dobrze oświetlona w nocy i pewnie ustawiono ją w tym miejscu, aby odwracała wzrok on stojącej obok ruiny po dawnym sklepie z zabawkami

SDC11605.jpg
Plik ściągnięto 28140 raz(y) 42,64 KB

SDC11606.jpg
Plik ściągnięto 28140 raz(y) 43,01 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 18 Maj, 2009 22:13   

Banner jest tragicznie zaprojektowany... że też niei wstyd temu, co to popełnił...
Tablica niczego nie zakrywa. Jest ustawiona zbyt daleko dla samochodów a zbyt blisko ruiny.

Patrząc na powyższe wątek powinien się nazywać "Tczewskie Absurdy". A mogłoby być tak pięęęęknieee.... :cry:
Ostatnio zmieniony przez svistak Pon 18 Maj, 2009 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szymon 


Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 17:01   

Cały problem w tym ze Tczew nie ma swojego Tczew Welcome Center
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 17:13   

szymon napisał/a:
Cały problem w tym ze Tczew nie ma swojego Tczew Welcome Center


;-) Ach, ale to nie urzędy Tworzą wizerunek miast, a ludzie, którzy w nich pracują. Trzeba chęci, chęci, chęci i uporu... :idont:
 
 
szymon 


Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 18:24   

To była szydera :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 19:00   

Niedawno w jakimś reportażu telewizyjnym zauważyłem identyczną tablicę informacyjną w jednym z miast srodkowej Polski.
Zakładam więc, że nie chodzi tu o walory informacyjno- promocyjne, a najzwyczajniej o zwykły biznes.
Myślę, że w całej Polsce jest mnóstwo takich tablic.
Żeby ludzie widzieli jak to miasto dba o promocję, trzeba im na drodze postawić np. takie "cudo" :nook:
Przy okazji ktoś oczywiście musi zarobić.
Przy całym moim zainteresowaniu sprawami Tczewa i okolic, omijam tą tablicę szerokim łukiem.
Nie podejmuję się czytać długich wierszy drobnego druku - nie utrzymam wzroku.
Tak ma wielu ludzi. Najlepiej czyta się krótkie wiersze.
Kto tego nie wie, nie powinien brać się za przedsięwzięcia, które mają przyciągnąć przechodniów
Ci w takich przypadkach poprzestają na obejrzeniu obrazków...

Co do banera: tragedia. Chciałbym poznać pomysłodawcę i autora.
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 19:48   

Tablica jest wykonana w stylu okładek przewodników po regionach Polski z wydawnictwa "Muza" z początku (połowy) lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Parę zdjęć, tani fotoszop i jazda ;-)
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 21:58   

Tczewiak napisał/a:
Niedawno w jakimś reportażu telewizyjnym zauważyłem identyczną tablicę informacyjną w jednym z miast srodkowej Polski.

Również widziałem ten reportaż w TVP INFO ...miejscowość o której mówisz to Olkusz (tam tablica stoi prawie w centrum rynku)
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 14:19   

zet48 napisał/a:
...powstaje między innymi nowy ciąg spacerowy od placu Hallera do Wisły


Poniżej widok jakiego do niedawna nie można było zobaczyć:
Widok na Plac Hallera z brzegu Wisły

Od Hallera do Wisły.jpg
Plik ściągnięto 22195 raz(y) 78,81 KB

 
 
svistak 


Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 21:14   

Proszę wycieczki, po prawej tzw. Kapselplatz, dawniej stała tu synagoga, a po lewej kamieniczka- wspomnienie dawnej restauracji, śmierdzący śmietnik i psie kupy. W oddali słynny dom z wieżyczką. Tu urodzł się Alfred Eisenstaedt, tu był "Bar" , fabryka cukierków, kombatanci, coś-tam-o-Europie i punkt zbiorczy przed ustawkami "Lechii" A gdy spojrzycie ku górze, jeśli Wasz wzrok tam sięga, ujrzycie ruiny udające świetne kamienice rynku :-P

:bag:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 21:41   

Najpierw strona internetowa z informacją:
http://www.tcz.pl/index.p...ertyfikat_Bypad

Mowa o tym, że jako pierwsi w Polsce dostaliśmy jakis certyfikat (coś o rowerach).

A realia sa takie:
Ściezek rowerowych jak na lekarstwo,
rowerzyści rozjerzdżają spokojnych ludzi na chodnikach,
a także są plagą na drogach publicznych (z powodu tego co na początku).

Jedyny pozytyw to taki, że muchy będą srały na certyfikat,
a nie na ścianę wymalowaną w gabinecie prezydenta za nasze podatki!
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 21 Maj, 2009 21:24   

RozjeŻdżają... do czasu aż im svistak nie machnie parasolką ;-) Dawniej to się jeździło na jezdni lub chodziło po chodniku, a teraz jakieś drogi dla rowerów wymyślili z certyfikatami europejskimi jak by to Polak nie potrafił jakiegoś przepisu ominąć albo zinterpretować na korzyść majątkową ;-) :-P Skoro rower ma koła- powinien być na jezdni... Tylko mi tu z niepełnosprawnymi i dziećmi w wózkach nie wyjeżdżajcie, bo nie zdzierżę! Co mi po pierszeństwie certyfikatowym skoro ani kasy z tego ani bezpieczeństwa? Ehhh...

A w TVN-ie było o tym? No to lipna ta promocja.Tak jak to paskudztwo zwane kolarzem przed UM. Dzieci się śmieją, że kolarz ma ogonek! Starali się, biurokraci, i co? Po premii :-D
Ostatnio zmieniony przez svistak Czw 21 Maj, 2009 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 02 Cze, 2009 22:00   

Dziś w Parku Mikołaja Kopernika pojawił się "plastikowy" słup ogłoszeniowy
...z informacją "WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU SŁUŻBOWEGO URZĘDU MIASTA W TCZEWIE" a znając mieszkańców do jutra będzie zalepiony ogłoszeniami wyborczymi lub innymi tandetnymi ogłoszeniami typu "pizza, której jeszcze nie jadłeś - przyjdź i sprawdź"

2.jpg
Plik ściągnięto 22125 raz(y) 99,83 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 22125 raz(y) 114,49 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
keslinka 


Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 13:36   

Okoliczne psy już się cieszą...
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 17:16   

...jeszcze jeden słup ogłoszeniowy stanął na pl. Gen. J. Hallera

03062009096.jpg
Plik ściągnięto 22087 raz(y) 69,28 KB

03062009095.jpg
Plik ściągnięto 22087 raz(y) 80,32 KB

03062009094.jpg
Plik ściągnięto 22087 raz(y) 88,75 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 18:52   

Ludzie!!!
Co to za okropieństwo, kicz, szmira i zwykłe dziadostwo!

Ciekawe, kto popisał się takim brakiem dobrego smaku.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 18:58   

Wygląda jak UFO :hahaha:
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 18:58   

Tczewiak napisał/a:
brakiem dobrego smaku

Venus z Milo mieli postawić ? To ma służyć naklejaniu reklam.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:21   

Już lepiej gdyby niczego nie stawiali - Wenus z Milo bardziej pasowałaby w tym miejscu.
Póki co, konieczność naklejania reklam, nie ma wyższego priorytetu nad dobrym smakiem...
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Sro 03 Cze, 2009 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:24   

Mam okazję widzieć podobny z okna... przy każdej burzy lata po ulicy ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:39   

Tczewiak napisał/a:
Już lepiej gdyby niczego nie stawiali - Wenus z Milo bardziej pasowałaby w tym miejscu.
Póki co, konieczność naklejania reklam, nie ma wyższego priorytetu nad dobrym smakiem...

Ja przypatrzysz się dokładniej rzeczywistości to smak, gust, wola ludu itp. schodzą na dalszy plan.
Przede wszystkim na tym słupie będą wisieć kandydaci na radnych, burmistrzów, reklamy itd. Punkt dobry, reszta się nie liczy, my najwyżej możemy poszemrać pod nosem .
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:57   

Milek45 napisał/a:
my najwyżej możemy poszemrać pod nosem


...a coż ja robię? Szemram!
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Sro 03 Cze, 2009 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 20:10   

...dowiedziałem sie że te słupy postawiono jedynie na obchody czerwca '89, mają na nich znależć sie kopie plakatów z tamtych lat
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 23:04   

Milek45 napisał/a:
na tym słupie będą wisieć kandydaci na radnych, burmistrzów


...dość nietypowe miejsce egzekucji.
Dawniej w tym celu stawiano szubienice. :clap:
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 09 Cze, 2009 12:20   

a to już dzisiejsza wiadomość z portalu tcz.pl o nowych "Witaczach"

http://www.tcz.pl/index.p...zdzie_do_miasta

Szczerze mówiąć nie widziałem ich na własne oczy, ale dziś chyba sie tam wybiore i zrobie kilka zdjęć
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 09 Cze, 2009 12:53   

Jakieś to płaskie, małe i... niewidoczne.
Na zdjęciu widać, że postawiono to kawałek przed Tczewem,
gdzie wszyscy zasuwają po 150 na godzinę.
A żeby przeczytać co tam napisano, to chyba trzeba iść spacerkiem.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009 21:06   

Najpierw Plan Miasta stawiali...Potem ładnie stał...A dziś go demontowali i już go nie ma

- tylko, po co to wszystko :?:

SDC11455.jpg
Plik ściągnięto 23108 raz(y) 51,06 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 23108 raz(y) 33,09 KB

SDC12970.jpg
Plik ściągnięto 23108 raz(y) 50,74 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Pon 15 Cze, 2009 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009 21:36   

No i dobrze! Nie ma czego żałować.
Niech se prezydent postawi to na własnym podwórku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group