Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
KONKURS - oficjalna Maskotka Malborka
Autor Wiadomość
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 22:51   

Milek45 napisał/a:
Jak znam życie, wszystko co wiąże się z prawami autorskimi w takich sytuacjach, zostało już załatwione przed konkursem...


Czyżby ?

MWC do dzisiaj nie ma wielu umów na przeniesienie majątkowych praw autorskich :mrgreen: Ot chociażby dotyczących niektórych elementów w sprzedawanych gadżetach czy wydawnictwach. Poza tym jaki cudem byłoby możliwe zawarcie umowy ze zwycięzcą przed rozstrzygnieciem konkursu :?: :?: :shock:
No chyba... że zwycięzca był już wcześniej znany :what: (w co wątpię)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
gacek 

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 23:16   

Robin Hood napisał/a:
jaki cudem byłoby możliwe zawarcie umowy ze zwycięzcą przed rozstrzygnieciem konkursu :?: :?: :shock:


nie znam się za bardzo na tym... ale czy jest coś w rodzaju: Każdy uczestnik zrzeka się praw do swojej pracy/pomysłu i na piśmie dostarcza do organizatora konkursu? (w ten sposób MWC mogłoby mieć prawa wszystkich uczestników - także zwycięzcy)

Jeśli się mylę to poprawcie.
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 00:02   

gacek napisał/a:
nie znam się za bardzo na tym... ale czy jest coś w rodzaju: Każdy uczestnik zrzeka się praw do swojej pracy/pomysłu i na piśmie dostarcza do organizatora konkursu? (w ten sposób MWC mogłoby mieć prawa wszystkich uczestników - także zwycięzcy)

Jeśli się mylę to poprawcie.


We wspomnianej ustawie nie ma mowy o innych formach przeniesienia majątkowych praw autorskich jak tylko umowa. Nie ma tam mowy o zrzekaniu się czy też formie oświadczeń. Skoro ustawodawca przewidział jedynie przeniesienie tych praw w formie umowy to nie można tego zapisu traktować rozszerzająco i uważać za umowę każdy inny papierek.
Niestety świadomość prawna polskiego społeczeństwa jest jeszcze mała i w wielu przypadkach na tym ludzie tracą. Wykorzystują to na przykład (nagminnie) firmy ubezpieczeniowe pozbawiając osoby poszkodowane należnych odszkodowań z tytułu OC sprawcy wyrządzającego szkodę.

Chyba jednak zbyt daleko daleko odbiegliśmy od zasadniczego tematu ;-)
Wracając więc do naszej maskotki powinna ona jako oficjalna zostać objęta taką samą ochroną jak logo Malborka. Dlaczego więc tych praw miałaby byc pozbawiona autorka zwycięskiego projektu ?
MWC nie może czuć się do końca swobodnie ponieważ autorka będzie ich trzymała w szachu na podstawie art.46 który brzmi: "Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, twórca zachowuje wyłączne prawo zezwalania na
wykonywanie zależnego prawa autorskiego, mimo że w umowie postanowiono o
przeniesieniu całości autorskich praw majątkowych"

Znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że bez zgody autorki nikt nie będzie mógł dalej opracowywać jej pomysłu czyli inaczej mówiąc przetwarzać tworząc tak jakby nowe dzieło w postaci nalepki na szybę czy wisiorka do kluczy czy też różnego rodzaju aranżacji i modyfikacji tematycznych.

P.S. Poza tym dziewczyna zanim podpisze umowę może ten wzór objąć zastrzeżeniem zgłaszając w Urz.Pat.
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Czw 18 Cze, 2009 00:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
KrzaQ 
Głest


Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 11:42   

gacek napisał/a:
nie znam się za bardzo na tym... ale czy jest coś w rodzaju: Każdy uczestnik zrzeka się praw do swojej pracy/pomysłu i na piśmie dostarcza do organizatora konkursu? (w ten sposób MWC mogłoby mieć prawa wszystkich uczestników - także zwycięzcy)

Jeśli się mylę to poprawcie.


W konkursach w których ja uczestniczyłem (nie było ich wiele ;-) ) organizator wymagał kilku oświadczeń dołączonych do pracy konkursowej. Były między innymi oświadczenia o wyrażeniu zgody na zrzeczenie się autorskich praw majątkowych w przypadku nagrodzenia pracy lub wyróżnienia. Jeśli autor/autorka zwycięskiej pracy odmówi podpisania umowy (jedynego wiążącego strony dokumentu) po prostu zabiera zabawki i idzie do swojej piaskownicy, a organizator wybiera inną spośród uczestniczących w konkursie prac. Oświadczenie składane przez uczestników konkursu nie jest zobowiązujące. Każdy zawsze ma prawo wycofać się z konkursu bez podania przyczyny i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Robin Hood napisał/a:

Czy autorka zostanie pozbawiona na zawsze należnych udziałów czy odpowiedniego honorarium ?
Sama na pewno o tym zadecyduje czy wystarczy satysfakcja i nagroda rzeczowa, czy też chciałaby mieć wymierny finansowy udział w komercyjnym sukcesie maskotki.


Uczestnicy konkursów startują w nich, by zdobyć nagrody, o których mowa w regulaminie konkursu. W tym konkursie nagrodą był aparat fotograficzny i uczestnicy o tym wiedzieli. Byli świadomi tego, dając dowód swej świadomości podpisując zapewne kolejne oświadczenie o tym, że zapoznali się z regulaminem konkursu i zgadzają się z jego postanowieniami. Nie ma mowy o dodatkowym honorarium, czy samodzielnej decyzji, czy jej ten aparat wystarczy czy nie :)

Ostatnim oświadczeniem jakie się przy takich okazjach składa jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Ciekawi mnie, skąd biorą się takie pytania i troska o panią, która, jak wynika z treści przytoczonego artykułu z Dziennika Bałtyckiego, "zaproponowała też sposób pozwalający na dopasowanie wizerunku pluszaka do rozmaitych wydarzeń odbywających się w mieście ". Myślę, że tam już wszystko jest jasne i klarowne. Pani ma aparat a Malbork ma Marianka :)
_________________
Jestem z Kwidzyna i jest mi z tym dobrze :)
 
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 15:19   

KrzaQ napisał/a:
/... Pani ma aparat a Malbork ma Marianka :)...


... a Marianek nową Panią :hihi:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:04   

Robin Hood napisał/a:
Marianek nową Panią


Będzie mu dobrze w nowym domu
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:07   

Jak wiadomo Pan Nadzorca pilnuje porządku na deptaku, to może UM przebierze go za Marianka? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:08   

Promocja i przyjazny wygląd i miecz w łapy!!!! :ok:
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:15   

MrKłosik napisał/a:
Jak wiadomo Pan Nadzorca pilnuje porządku na deptaku, to może UM przebierze go za Marianka? :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Super pomysł :clap: :ok:
Mają Czesi Żwirka i Muchomorka co to często odwiedzali Wodnika, my zaś będziemy mieli wojowniczego Wodnika Marianka ;-)
.. toż to lepsze niż biały niedźwiedź na Krupówkach ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:41   

Z 82-200 Malbork - Lipiec:

Cytat:
Już dzisiaj w sklepiku
Malbork Welcome Center można także zakupić koszulkę
z wizerunkiem sympatycznej malborskiej maskotki
- Marianka.
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Maciek24 


Wysłany: Sro 29 Lip, 2009 18:05   

Ciekawe czy MWC nie zleci szycia stroju " dla człowieka" ;-) chyba że o czymś nie wiem

A może Aida dogada się z MWC i zrobi komiks o Marianku ?? Albo przynajmniej do wglądu na forum :mrgreen:

Możnaby spróbować zrobić jakąś Animację o Marianku co na straży Malborka stoi :-D :-D

ech wiele jest możliwości "użycia marianka"
 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 15:33   

To ja się wypowiem, nim zwyciężczyni skończy czytać ten temat. Marianka zaprojektowała Denae z Malborskiego Klubu Miłośników Fantastyki "Cegła", więc nie ma mowy o jakichkolwiek przekrętach, czy nepotyźmie.

Maciek24 napisał/a:
A może Aida dogada się z MWC i zrobi komiks o Marianku ?? Albo przynajmniej do wglądu na forum

Mnie się pomysł podoba, biorąc pod uwagę jej wcześniejsze dzieła. :P
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
Adahl 
Tkacz Snów


Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 15:49   

Jeśli mam być szczery to wolałbym aby żona dostała stałą pracę dzięki Mariankowi niż jednorazowe wynagrodzenie. Mam nadzieję, że dzięki maskotce otworzy sobie drzwi w Malborku. Miasto powinno inwestować w młodych ludzi z pomysłami, może wtedy wszelkie akcje byłby ciekawsze i lepiej wykonane. :) Nie mówiąc o tym, że umową umową ale i tak wypadałoby aby autorka nadal brała udział w akcjach swojej maskotki. Byłoby to całkiem na miejscu, bo ile to razy potem ktoś inny psuje to co jeden człowiek stworzył. Denae idealnie czuje się w projektach typu komiksy, ilustracje itp więc czemu nie?

Swoja drogą przyznaję, że bycie przy narodzinach Marianka to niezapomniane wrażenie.
_________________
"Writing is the most fun you can have by yourself." - Terry Pratchett
MSMF "Cegła" - Nasze stowarzyszenie.
Tkacz Snów - Mój blog.
Ostatnio zmieniony przez Adahl Nie 09 Sie, 2009 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Denae 


Wysłany: Nie 09 Sie, 2009 16:04   

Heh przyznaję się - Marianek to mój twór. :D
W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim za opinię i bardzo się cieszę, że podoba się Wam maskotka. To w sumie dla mnie najważniejsze :)

I dziękuję Kotu, który podrzucił mi przed chwilą tego linka. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tutaj taka dyskusja rozgorzała :D
_________________
Dead Fish Studio - studio graficzne Malbork
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 16:24   

A ten kreskowy kod to czyja inwencja?

20090829_122835.JPG
Plik ściągnięto 11367 raz(y) 112,49 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
mistyrose 

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 21:02   

No przyznam szczerze że kod kreskowy powoduje że NIE KUPIĘ koszulki z Mariankiem .... może to tylko nalepka do zdarcia :)
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 15:34   

Kot napisał/a:

Mnie się pomysł podoba, biorąc pod uwagę jej wcześniejsze dzieła. :P
Dziękuję za uznanie. :mrgreen:
Denae, gratuluję pomysłu, Marianek mi się naprawdę bardzo podoba. Czy będzie wersja pluszowa? Bo siostra już zgłosiła akces... :->
P.S. Kota można zawsze ostatecznie wyskubać ale chyba szkoda psuć taką ładną koszulkę... ;)
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
Ostatnio zmieniony przez Aida Pon 31 Sie, 2009 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Denae 


Wysłany: Sro 07 Paź, 2009 23:16   

Kod kreskowy to nie moja sprawka. :) Mojego autorstwa jest projekt Marianka.

Aida: Z tego co się orientuję to mają być. Przynajmniej tak mi mówiono. Kiedy i jak będą wyglądały? Nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że nie będą zbytnio odbiegać od projektu.

Bardzo fajnie za to wyszły breloczki do kluczy. :)
_________________
Dead Fish Studio - studio graficzne Malbork
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 19 Maj, 2010 13:24   

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=3792 - można się przebrać.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 20 Maj, 2010 12:40   

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=675

Cytat:
Malbork. Marianek będzie promował latem malborskie imprezy

Polska Dziennik Bałtycki (JS)

Dzisiaj 08:56:06 , Aktualizacja dzisiaj 09:28:58

Kraków ma Lajkonika, Zakopane - białego misia, a atrakcją Malborka będzie Marianek. Maskotka miasta zajmie się promocją imprez kulturalnych podczas sezonu turystycznego. Trwają poszukiwania osób, które włożą kostium chłopczyka z rumieńcami, ubranego w zbroję i czerwoną pelerynkę.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 15:37   

Malborski Marianek ożył!

http://82-200.pl/index.ph...ask=view&id=326
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 15:40   

Muszę mieć z nim zdjęcie :hahaha:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
Ostatnio zmieniony przez Larina Pon 31 Maj, 2010 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 18:43   

A co Maryjanek ma zamiast dłoni? Gdzie ma miecz, bo to przecież rycerz(yk)? :hihi:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 19:17   

Powinien mieć, choćby pluszowy. Na razie wygląda, jak bokser w rajstopach naciągniętych na rękawice.
_________________
.............................................
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 19:59   

Może Marianek to ten nowy stróż fontanny? Pluszowymi rękawicami będzie sprzedawał boksy niesfornym turystom biegającym po fontannie 8-)

A tak serio to pluszak będzie atrakcją dla milusińskich. Na Naszej Klasie zaroi się od zdjęć z Mariankiem. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 20:01   

Mytoon napisał/a:
A tak serio to pluszak będzie atrakcją dla milusińskich. Na Naszej Klasie zaroi się od zdjęć z Mariankiem. ;-)


Sweet focia :hahaha:
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
olekm
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 20:52   

Cytat:
To lalka o rumianych policzkach, z hełmem na głowie i peleryną na plecach, które nawiązują do rycerskiej historii miasta nad Nogatem. .
ten raczej nawiązuje do czegoś pomiędzy Gołotą a Robin Hoodem, hełm ze szmatek :hahaha: a może samochód z karoserią z dżinsu
82-200.pl napisał/a:
Marianek będzie odtąd towarzyszył wszystkim malborskim imprezom, rozdając materiały promocyjne, ulotki informacyjne
ciekaw jestem jak On to zrobi tymi kulkami na dłoniach :hahaha:
Ostatnio zmieniony przez olekm Pon 31 Maj, 2010 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 21:28   

olekm napisał/a:
ten raczej nawiązuje do czegoś pomiędzy Gołotą a Robin Hoodem, hełm ze szmatek :hahaha: a może samochód z karoserią z dżinsów
:hahaha:


Gdybyś przeczytał wszystkie posty w tym temacie , wiedziałbyś, że jest to projekt, który wygrał konkurs. Nic nie stało na przeszkodzie, abyś rok temu zaprojektował coś ładniejszego i wygrał.

olekm napisał/a:
ciekaw jestem jak On to zrobi tymi kulkami na dłoniach


Tak samo jak Pomysłowy Dobromir, Kubuś Puchatek i niedźwiedź na Krupówkach.
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
olekm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Cze, 2010 18:32   

camel napisał/a:
Gdybyś przeczytał wszystkie posty w tym temacie , wiedziałbyś, że jest to projekt, który wygrał konkurs. Nic nie stało na przeszkodzie, abyś rok temu zaprojektował coś ładniejszego i wygrał.
po przeczytaniu dochodzę do tego samego wniosku maskotka jest OK ale jego wielki brat do bani
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group