Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczewskie absurdy
Autor Wiadomość
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 24 Maj, 2010 22:50   

Tczew doczekał się swego "demotywatora" ...nie wiem czy śmiać się czy płakać

1274723652_by_ikona1989.jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 29,27 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 25 Maj, 2010 01:38   

Na tej samej stronie są inne obrazki ośmieszające Tczew :evil:

1274740645_by_dids.jpg
Plik ściągnięto 96 raz(y) 62,85 KB

1274722270_by_branford1980.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 56,2 KB

1274718900_by_masterdolar.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 68,8 KB

1257769683_by_hids.jpg
Plik ściągnięto 111 raz(y) 85,15 KB

997.jpg
Plik ściągnięto 113 raz(y) 45,02 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
aga_piet 


Wysłany: Wto 25 Maj, 2010 21:57   

Z tym ośmieszaniem worków przygotowanych do mocowania rękawa wodnego - żenada. Pokazuje dyletanctwo autora demota .
_________________
Offfotopiki
9 na 10 brytyjskich gospodyń domowych nie potrafi odróżnić masła Whizoo od martwego kraba
 
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 20:09   

aga_piet napisał/a:
Z tym ośmieszaniem worków przygotowanych do mocowania rękawa wodnego - żenada. Pokazuje dyletanctwo autora demota .


Ktoś się pośpieszył... Faktem jest jednak, że ludzie nie wiedzieli o pożyczeniu rękawa ochronnego i w porównaniu z barykadami worków pokazywanymi w tv, które nie ochroniły całych gmin czy dzielnic wielkich miast, te worki rozłożone co dwa metry nie wyglądały budująco.

Po kulminacji, gdy już było wiadomo, że mamy ZŁOTYCH strażaków, to ludzie spontanicznie podchodzili i dziękowali im za ciężką pracę.
:kciuki: :clap: :kwiatki:

PS>Fala jest długaaaa i jeszcze wiele godzin harówy przed nim i i innymi służbami.
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
aga_piet 


Wysłany: Nie 30 Maj, 2010 22:55   

A wiecie, że mamy w Tczewie ulicę Waryńskiego?

warynskiego.jpg
Plik ściągnięto 397 raz(y) 112,16 KB

_________________
Offfotopiki
9 na 10 brytyjskich gospodyń domowych nie potrafi odróżnić masła Whizoo od martwego kraba
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 31 Maj, 2010 08:25   

W Malborku mamy nawet plac :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 19:06   

Największym absurdem ostatnich dni to informacja o powolnym odcięciu Tczewa od Świata
Mianowicie ...nie dawno został zakończony remont Mostów przez Wisłę co otworzyło dojazd do Tczewa od strony wschodniej, ale lada dzień zamkną ulicę Bałdowską ( jeden z dwóch dojazdów od południa ), będą utrudnienia z dojazdem od zachodu w związku z remontem drogi do autostrady A1 (Tczew - Stanisławie). Dobrze że nie remontują starej "jedynki" ...to odcięło by Tczew całkowicie
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Kristoph 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 19:18   

Na dodatek remont przy dworcu PKP, co utrudnia życie podróżnym i szykuje się pełną parą remont wiaduktu w centrum miasta- co spowoduje ogromną zmianę komunikacji miejskiej.
_________________

 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 19:23   

Kristoph napisał/a:
Na dodatek remont przy dworcu PKP, co utrudnia życie podróżnym i szykuje się pełną parą remont wiaduktu w centrum miasta- co spowoduje ogromną zmianę komunikacji miejskiej.

...i ogromne korki
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
dirschauowiec 


Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 21:40   

Z jednej strony - kiedyś te wszystkie remonty trzeba było zrobić, a z drugiej - ale dlaczego wszystkie naraz? :-?
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 21:47   

dirschauowiec napisał/a:
Z jednej strony - kiedyś te wszystkie remonty trzeba było zrobić, a z drugiej - ale dlaczego wszystkie naraz? :-?

Dokładnie kolego ...dlaczego wszystkie naraz
Czy odpowiedź kryje się w zbliżających się wyborach samorządowych? ...chyba TAK
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 31 Sie, 2010 12:43   

zet48 napisał/a:
wszystkie naraz
A nie jakoś po kolei? Naraz to w Tczewie nikt by się nie ruszył.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 31 Sie, 2010 17:19   

StormChaser napisał/a:
zet48 napisał/a:
wszystkie naraz
A nie jakoś po kolei? Naraz to w Tczewie nikt by się nie ruszył.

Remont dworca PKP trwa na dobre już od początków lipca i skończy się w 2011 roku (bez galerii handlowej i kina, które mają powstać do 2012r. ), ruszył remont ulicy Bałdowskiej (przypomnę że to jeden z dwóch dojazdów do Tczewa od południa) i potrwa planowo miesiąc, 4 września rusza remont wiaduktu na Wojska Polskiego który potrwa 15 miesięcy (ten remont - bardzo potrzebny miastu - zakorkuje ulice) ...na dodatek we wrześniu ma ruszyć remont drogi dojazdowej do A1 z równoczesną przebudową skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Armii Krajowej (o budowie nowego wiaduktu kolejowego nie wspomnę).
Słyszałem też o budowie chodnika na odcinku starej "jedynki" (odcinek między oś. Bajkowym i oś. Staszica), co spowoduje zamknięcie jednego pasa ruchu ...szykuje sie więc wahadełko.

Wszystko wskazuje że jednak remonty ruszą w tym samym czasie, paraliżując ruch w mieście.
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Wto 31 Sie, 2010 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dirschauowiec 


Wysłany: Wto 31 Sie, 2010 20:28   

zet48 napisał/a:
Czy odpowiedź kryje się w zbliżających się wyborach samorządowych? ...chyba TAK


Jasne, że tak. :ok:

Na ekonomii mnie uczyli - i jest to fakt stwierdzony empirycznie - że liczba przeprowadzanych inwestycji znacznie wzrasta w roku wyborczym. Niestety zapomniałem już jak fachowo nazywa się ta reguła, bo "kiełbasa wyborcza" brzmi mało podręcznikowo ;-)
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 31 Sie, 2010 22:23   

Dobrze by było rozpocząć inwestycję przed rozpoczęciem Jubileuszu 750-lecia Miasta Tczewa ...była by to zarówno wspomniana przez Ciebie "kiełbasa wyborcza" jak i prezent jubileuszowy (prawie jak urodzinowy) dla mieszkańców ...a tak większość poważnych inwestycji skończy się po roku jubileuszowym i wyborczym.
Najgorsze jest to że mieszkańcy bardziej zapamiętają przez kogo mieli tak zakorkowane miasto i utrudniony dojazd do pracy, domu, na zakupy niż dzięki komu mają tak piękny dworzec, most czy drogę.
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2010 19:57   

Cieszcie się ze B tego robić nie będzie. W M-ku za kiełbasę robi ścieżka donikąd i mosteczek z 8 miesięcznym poślizgiem :hahaha:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 17 Wrz, 2010 16:30   

Komuś chyba pomyliły się strony tej reklamy

DSCF4760.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 73,44 KB

DSCF4761.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 70,32 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 15:29   

Wczoraj po trawniku na rogu ulicy Rokickiej i Skarszewskiej biegała ...kura.
Wiem może to nic dziwnego (to przedmieścia ...ktoś może hodować te ptaki w ogródku), ale moim pierwszym skojarzeniem była myśl że klientom pobliskiej restauracji uciekł obiad :hahaha:

P261010_14.09.JPG
Plik ściągnięto 78 raz(y) 77,35 KB

P261010_14.09[01].JPG
Plik ściągnięto 77 raz(y) 69,47 KB

P261010_14.09[02].JPG
Plik ściągnięto 80 raz(y) 91,95 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
dirschauowiec 


Wysłany: Sro 27 Paź, 2010 21:31   

Już kilka razy miałem okazję widzieć jak z jednej z posesji przy Jagiellońskiej wybiegają kury coś tam dziobią na trawniku i wracają. Pewnego razu jedna z nich wlazła sobie na ulicę - refleks kierowcy uratował ją przed rosołem, choć nie wiem na jak długo ;-)
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 06 Lis, 2010 00:19   

Dołożę jeszcze kilka informacji do poprzedniego wątku w tym temacie, a mianowicie odciętego od świata miasta Tczew. Do wspomnianych remontów drogowych (tych które już się zaczęły i tych które zaczną się w najbliższym czasie) dochodzą spore utrudnienia w ruchu pociągów.
W związku z wyburzaniem wiaduktu przy Wojska Polskiego ruch pociągów do i z Bydgoszczy będzie odbywać się z pominięciem stacji Tczew - i to aż na dwa tygodnie ...dobrze że PKP organizuje komunikację zastępczą (autobus) ze stacji Czarlin.
Kolejne utrudnienia (nie wiem dlaczego i po co) to wstrzymanie ruchu pociągów w kierunku Malborka, Elbląga i Olsztyna ...na ten sam okres czyli od 8 do 19 listopada.
Na dokładkę w związku z trwającym już dość długo remontem trakcji między Tczewem a Gdańskiem, odebrane zostanie nam aż 9 par połączeń Tczew - Trójmiasto i z powrotem (również na okres od 8 do 19 listopada). PKP dodaje nam dodatkowe dwa połączenia do Pszczółek, ale dalej zostanie już zatłoczony autobus linii 50 (Tczew - Gdańsk - Tczew).
Chyba kupię sobie skuter :-P
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 16:32   

[quote="zet48"
W związku z wyburzaniem wiaduktu przy Wojska Polskiego ruch pociągów do i z Bydgoszczy będzie odbywać się z pominięciem stacji Tczew - i to aż na dwa tygodnie ...dobrze że PKP organizuje komunikację zastępczą (autobus) ze stacji Czarlin.
[/quote]

Można prosić o jakieś zdjęcie z rozbiórki z torami w tle?

Pozdrawiam
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 16:40   

http://tczew.portalpomorz...=6309&Itemid=34

http://www.tcz.pl/index.p...kiego-wysadzony

http://tczew.naszemiasto....l?kategoria=675

...to wszystkie zdjęcia jakie znalazłem, sam zdjęć nie robiłem ...niestety
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 17:28   

Dzięki!
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 18 Gru, 2010 23:06   

Kilka dni temu zakończyła się awaria czytników/kasowników w tczewskich autobusach (sporo ludzi nie mogło odbić karty i jechało na gapę) ...dziś gdy zapomniałem karty miejskiej kupiłem bilet u kierowcy. Niespodzianką była awaria kasy fiskalnej i zamiast biletu otrzymałem to co na zdjęciu. :hahaha:

Widzimy tu cenę (2,40 zł) i numer linii autobusowej nr 7 :hihi:

DSCF9763.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 43,09 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 09:34   

Należy zachować do kolekcji biletów! Rarytas :ok:
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 19 Gru, 2010 22:57   

Anrep napisał/a:
Należy zachować do kolekcji biletów! Rarytas :ok:

...lub jeździć z tym biletem ile się da :peace: to ilet uniwersalny, nie posiada on daty wiec jest ważny na wszystkie kursy linii nr 7
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Nie 19 Gru, 2010 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 15 Sty, 2011 00:10   

Znalezione gdzieś w internecie :hahaha:
6 grudnie 2006 roku

51018.jpg
Plik ściągnięto 68 raz(y) 43,11 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 20:23   

Kolejna "perełka" tym razem z broszurki Urzędu Miejskiego "Strategia rozwoju Tczewa na lata 2008-2015"
W rozdziale "Wartości Tczewa" możemy przeczytać o Tczewskich Mostach i możemy zobaczyć zdjęcie ...Malborskich Mostów przez Nogat

DSCF1249.jpg
Plik ściągnięto 14017 raz(y) 23,57 KB

DSCF1251.jpg
Plik ściągnięto 14017 raz(y) 24,76 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 21:17   

zet48 napisał/a:
zobaczyć zdjęcie ...Malborskich Mostów przez Nogat
oj tam przypochlebić się chcieli marienburgerom :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 14 Lut, 2011 21:46   

Widać absurdy to nie tylko nasza malborska specjalność. :ilm:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group