Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Wojna zaczęła się w Tczewie
Autor Wiadomość
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 11:34   Wojna zaczęła się w Tczewie

Poniżej szczegóły obchodów wybuchu II Wojny Światowej w Tczewie:

"Co roku tczewianie obchodzą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym roku jednak ma być szczególnie uroczyście. Tczewianie i zgromadzeni goście zobaczą rekonstrukcję wydarzeń sprzed 70 lat – atak eskadry lotniczej i obronę tczewskich mostów. Będą też koncerty patriotyczne oraz film dokumentujący wysadzenie mostów. Ostatni z żyjących obrońców tczewskich mostów - Walenty Faterkowski, otrzyma honorowe obywatelstwo Tczewa.
Mieszkańcy Tczewa mają szczególny powód, aby głębiej rozpamiętywać dzień 1 września 1939 r. Działania wojenne rozpoczęto tutaj 1 września już o godz. 4.34, a więc 11 minut przed oficjalną godziną napaści hitlerowców na Polskę. Jak wspomina Kazimierz Ickiewicz w publikacji Druga wojna światowa wybuchła w Tczewie”: Natarcie lądowe na Tczew, przewidziane na godz. 4:45, poprzedził nalot 6 bombowców i 6 myśliwców niemieckich (…) Wystartowała ona o godz. 4:26 z lotniska pod Elblągiem i dla zmylenia, nadlatując od południa o godz. 4:34 zbombardowała dworzec PKP, zachodni przyczółek mostów oraz koszary 2 Batalionu Strzelców. Bomby zrzucono także w centrum Miasta, w rejonie elektrowni. Nalot na te obiekty powtórzono dwukrotnie. Trwał on około 10 minut. Byli zabici i ranni: żołnierze, kolejarze i ludność cywilna.
Od wielu lat uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej gromadzą nie tylko mieszkańców miasta, ale także kolejarzy i celników z całej Polski, gdyż to przedstawiciele tych dwóch zawodowych formacji jako pierwsi padli ofiarą okupantów.
W tym roku niecodzienną atrakcją będzie rekonstrukcja historycznych wydarzeń. W zamierzeniu samorządu miasta, inscenizacja ma przemówić przede wszystkim do wyobraźni młodych ludzi, dla których wojna to często tylko kilka kart z podręczników historii. Inscenizację będzie można oglądać także na telebimach.
Honorowy patronat nad uroczystościami przyjął Prezydent RP Lech Kaczyński. Ponadto patronami przedsięwzięcia są Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Minister Finansów Jan Vincent Rostowski, Prezes Zarządu PKP S.A. Andrzej Wach, Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Gen. Dyw. Wiesław Michnowicz, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Maciej Płażyński.

Program uroczystości
9.30 uroczystość patriotyczno – religijna w Kałdowie,
11.00 uroczystości w Szymankowie,
13.00 msza święta w kościele farnym w Tczewie,
14.15 wymarsz uczestników z kościoła na bulwar.

Na Bulwarze Nadwiślańskim:
14.30 – uroczystości przy pomniku
- złożenie meldunku
- przywitanie gości
- hymn państwowy i wciągnięcie flagi na maszt
- zarys historyczny obrony mostów
- nadanie wyróżnienia Honorowy Obywatela Miasta Tczewa Panu Walentemu Faterkowskiemu
- nadanie medalu Pro Memoria
- przemówienia okolicznościowe
- apel poległych
- salwa honorowa
- złożenie wiązanek kwiatów

Widowisko historyczne
15.00 – Hymn Pomorza
15.05 - Inscenizacja część I
15.35 - Koncert pieśni patriotycznej.
15.55 - Inscenizacja część II
Projekcja filmu Wysadzenie mostów tczewskich
16.40 - koncert Orkiestry Harcerskiej

Po inscenizacji będzie możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego użytego w inscenizacji."

Zacytowano ze strony: http://tczew.pl/index.php...4ddaf771578cf41
Ostatnio zmieniony przez Tczewiak Pon 31 Sie, 2009 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 12:15   

Grupy rekonstrukcyjne już przyjechały do Tczewa ...można było zobaczyć ich sprzęt przed CWRDW :)

SDC14017.jpg
Plik ściągnięto 32254 raz(y) 69,89 KB

SDC14027.jpg
Plik ściągnięto 32254 raz(y) 69,84 KB

SDC14015.jpg
Plik ściągnięto 32254 raz(y) 57,89 KB

SDC14035.jpg
Plik ściągnięto 32254 raz(y) 56,31 KB

SDC14014.jpg
Plik ściągnięto 32254 raz(y) 41,35 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Pon 31 Sie, 2009 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 12:16   

zet48 napisał/a:
Grupy rekonstrukcyjne już przyjechały do Tczewa ...można było zobaczyć ich sprzęt przed CWRDW :)

:ok:
_________________
Surge Polonia
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 12:18   

c.d.

SDC14024.jpg
Plik ściągnięto 32245 raz(y) 65 KB

SDC14018.jpg
Plik ściągnięto 32245 raz(y) 59,15 KB

SDC14025.jpg
Plik ściągnięto 32245 raz(y) 60,69 KB

SDC14031.jpg
Plik ściągnięto 32245 raz(y) 55,33 KB

SDC14036.jpg
Plik ściągnięto 32245 raz(y) 61,14 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 19:36   

Super pomysł, choć ci werhrmachtowcy mało mi pasują. Najwięcej represji w 1939 r. dokonała armia niemiecka na Pomorzu.

Pozdrowienia dla Tczewa
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 20:20   

Dobry pomysł na obchody, szkoda że nie mogę się wybrać.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 23:11   

W tym roku nie mogłem być na inscenizacji przed Muzeum Wisły.
Jednak widząc zdjęcia Zet48, stwierdzam, że była to impreza identyczna jak przed rokiem.
Nawet twarze te same co przed rokiem (to ta sama historyczna grupa odtworzeniowa).
W związku z tym przedstawiam trochę fotek sprzed roku - są jak najbardziej aktualne.
Jeśli w przyszłym roku scenariusz się powtórzy, przestanie to już być ciekawe.

1939_1.jpg
Plik ściągnięto 32178 raz(y) 78,7 KB

1939_2.jpg
Plik ściągnięto 32178 raz(y) 108,58 KB

1939_3.jpg
Plik ściągnięto 32178 raz(y) 86,86 KB

1939_4.jpg
Plik ściągnięto 32178 raz(y) 87,2 KB

1939_5.jpg
Plik ściągnięto 32178 raz(y) 95,12 KB

 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 23:13   

c.d.

1939_6.jpg
Plik ściągnięto 32169 raz(y) 93,93 KB

1939_7.jpg
Plik ściągnięto 32169 raz(y) 105,02 KB

1939_8.jpg
Plik ściągnięto 32169 raz(y) 92,52 KB

1939_9.jpg
Plik ściągnięto 32169 raz(y) 93,83 KB

1939_10.jpg
Plik ściągnięto 32169 raz(y) 92,45 KB

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 23:17   

...w tym roku brakowało tylko małego gazeciarza i oficera SS
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 23:26   

To tylko niewielkie różnice. Mam nadzieję na jakąś zasadniczą odmianę w przyszłym roku.
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 23:58   

Tczewiak napisał/a:
1939_8.jpg
Najlepszy jest ten gość z Volkssturmu z wąsami i brodą. :hahaha: :hihi: :mrgreen:
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2009 12:21   

http://www.tcz.pl/index.p...wojny_swiatowej
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 10:42   

Inscenizacja walki o most odbyła sie...
Doskonale spisali się aktorzy przebrani w mundury polski i niemieckie.
Dopisali widzowie, których niezmierzone rzesze nawiedziły bulwar.
Niestety trochę zawiedli organizatorzy, którzy chcieli zrobić imprezę z rozmachem.
Wyszła impreza "przegadana" przez młodzieńca, który czytając przydługi tekst, zmagał się z wiatrem,
usiłującym zabrać mu kartki papieru.
Miałem wrażenie braku reżysera całości.
Widoczność całego spektaklu bardzo słaba, dodatkowo ograniczona przez liczne osoby z plakietką "PRASA".
Dlatego niewiele fotografii nadaje się do publikacji, bo na większości,
obok aktorów spektaklu występują osoby w strojach współczesnych z nowoczesnym sprzętem foto i wideo.
Niedoskonałości tłumaczy fakt, że to pierwsza taka impreza.
W przyszłym roku będzie lepiej... Jeśli się odbędzie.

1_wrzesień1.jpg
Plik ściągnięto 25152 raz(y) 86,59 KB

1_wrzesień2.jpg
Plik ściągnięto 25152 raz(y) 95,35 KB

1_wrzesień3.jpg
Plik ściągnięto 25152 raz(y) 65,33 KB

1_wrzesień4.jpg
Plik ściągnięto 25152 raz(y) 116,68 KB

1_wrzesień5.jpg
Plik ściągnięto 25152 raz(y) 77,03 KB

 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 11:19   

Dodam że nawet wychwalany przez organizatorów telebim sie zacinał i czasem pokazywał czarne pasy ...ale za to w Panoramie na TVP info wszystko wyszło jak należy

SDC14100.jpg
Plik ściągnięto 25135 raz(y) 42,05 KB

SDC14142.jpg
Plik ściągnięto 25135 raz(y) 51,06 KB

SDC14162.jpg
Plik ściągnięto 25135 raz(y) 35,4 KB

SDC14166.jpg
Plik ściągnięto 25135 raz(y) 39,84 KB

SDC14169.jpg
Plik ściągnięto 25135 raz(y) 78,43 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 14:05   

Tu:
http://wtczewie.org/2009/...ganfotorelacja/
podobna do mojej opinia na temat tego widowiska.
Najlepsze jest foto nr 6.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 14:10   

Dziś dodam linki na youtube do filmów jakie nakreciłem ...wszyscy będą mogli się przekonać jakie to było "widowisko"
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 14:21   

http://www.tczew.pl/index...287d2d6d36b01a3
Artykuł o “żywej lekcji historii”, a u dołu galeria zdjęć …zdjęć okiem “uprzywilejowanych” fotoreporterów - widzowie mieli zupełnie inny widok
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 16:45   

Podoba mi się zwłaszcza ten fragment: "O godzinie 4:45, w ramach „Aktion Zug” pociąg tranzytowy Nr 963 zatrzymał się przed mostem od strony wschodniej. Obsługę pociągu stanowili niemieccy żołnierze przebrani w mundury polskich maszynistów. Pociąg zamiast deklarowanego transportu bydła wiózł ukrytych w wagonach niemieckich żołnierzy. Ich zadaniem było przejechanie mostu na Wiśle i opanowanie tczewskiego dworca. Tczewianie ostrzeżeni jednak przez dyżurnego ruchu w Szymankowie, przestawili zwrotnicę i pociąg wjechał na ślepy tor. Za to nieprzewidziane opóźnienie Niemcy wymordowali polskich pracowników kolejowych i ich rodziny ze stacji Szymankowo."

Dalszych "kwiatków" już nie chce mi się cytować , bo normalnie ręce mi opadły, dość że wg. autora " Zdecydowane działania żołnierzy z 2 Batalionu Strzelców umożliwiły hitlerowcom przechwycenie strategiczne ważnych mostów na Wiśle." To wręcz woła o pomstę do nieba!!!! :evil:

Jeśli poziom tej "lekcji" był taki jak zacytowane fragmenty , to strasznie współczuję mieszkańcom Tczewa. :shock: :-?
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Sro 02 Wrz, 2009 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 16:51   

...a co jest złego w tym fragmencie ?
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 17:00   

Zawsze myślałem, że przestawienie zwrotnicy nastąpiło na stacji w Szymankowie , przez mieszkających tam polskich kolejarzy.
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 17:05   

...a tu masz rację, przepraszam nie zauważyłem tego błędu

Zwrotnicę przestawił zwiadowca Paweł Szczeciński na stacji Szymankowo
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 18:13   

Oto moja recenzja z 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Tczewie.
Od razu mówię, że inscenizacja bitwy o Tczewskie Mosty do świetny pomysł, ale jeśli było to dla ludzi trzeba było zrobić to tak, aby wszystko było widać. Rozumiem iż było to pierwsze tego typu wydarzenie w Tczewie i spory problem dla organizatorów.
Lecz mimo wielu przygotowań i dobrze zapowiadającej się imprezki nie było to nic szczególnego, konferansjer mylił fakty i czasem kaleczył język polski, fotoreporterzy wbiegali między walczące wojska uciekając spod kół motocykli i transportera opancerzonego (tym samym utrudniając prace aktorom), ludzie - widzowie, a w szczególności dzieci dla których miała to być żywa lekcja historii nie widzieli nic, nawet na telebimie nie pokazywano wiele, ekran sie zacinał i czasem pokazywał czarne pasy. Reżyser widowiska chyba zasnął. Przyleciały samoloty robiąc wiele pożądanego hałasu i trochę dymu (co prawda były to maszyny z innej epoki - z silnikiem odrzutowym, ale i tak to plus dla organizatorów). Był stary pociąg z którego wybiegła grupa niemieckich żołnierzy, ale widzowie nawet dachu wagonów nie mieli szansy zobaczyć. Rozstrzelanie kolejarzy z Szymankowa (jak ujął to konferansjer “Szymankowskich kolejarzy”) nie było dostępne dla oczu tysięcy tczewian zgromadzonych na bulwarze, co prawda miała być relacja na telebimie, ale pokazywał on to samo co widzieli mieszkańcy Grodu Sambora.
Ni stąd ni z owąd z miejsca rozstrzelania wyszła Harcerska Orkiestra Dęta i zaczęła przygrywać patriotyczne pieśni.
Dobra strona tych uroczystości to ta pierwsza oficjalna część obchodów przed pomnikiem oraz koncert pieśni patriotycznych (kiepskie nagłośnienie, ale czuło się klimat odśpiewywanych pieśni), Przemówienia gości przed pomnikiem naprawdę dawały do myślenia i skłaniały do refleksji, chylę czoła grupie rekonstrukcyjnej za zaangażowanie i wysiłek, mimo uporczywego słońca stawili się na posterunkach. Gdyby nie Ci fotoreporterzy wszystko byłoby zupełnie inne, żołnierzom chyba również przeszkadzała ta bliska obecność kamer i aparatów.

Oto filmy które nakręciłem podczas inscenizacji - widok jaki dostępny był dla zwykłych widzów.
Niech inni sami ocenią co to była za impreza.
(musiałem filmy podzielić na 5 części i trochę obniżyć ich jakość )

Tczew - 70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej cz. 1
http://www.youtube.com/watch?v=H5BTwbDrfJ4

Tczew - 70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej cz. 2
http://www.youtube.com/watch?v=hGqCG3Jqkag

Tczew - 70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej cz. 3
http://www.youtube.com/watch?v=pq2Apfu0sJA

Tczew - 70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej cz. 4
http://www.youtube.com/watch?v=q4tEEd2v-xI

Tczew - 70-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej cz. 5
http://www.youtube.com/watch?v=yq77BKPGd1g
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
prusak52 
Ein Preusse


Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 19:17   

Faktycznie widocznośc kiepska-i do tego fotoreporteży-ważne że impreza się odbyła-pierwsze koty za płoty-następny razem tylko wyciągnąć konsekwencje z zauważonychw tym roku błędów.Pochwała dla tych którzy wpadli wogole na pomysł tej inscenizacji.
_________________
Pro Gloria et Patria!
www.prusy1807.fora.pl
 
 
gacek 

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 19:53   

heh a widziałem 'naszą' parę migów nad Malborkiem koło 17.00.. to chyba ta sama co udawała niemieckie bombowce... niesamowity efekt.. a reporterzy? cóż.. jakby "grali" w drużynie niemieckiej... :-/
 
 
gociewiak 

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009 11:52   

Tak prawdę powiedziawszy , zero dyscypliny wśród fotoreporterów . Po rozmowach z przedstawicielami SGO Pomorze , pozostał duży niesmak , bo nikt z władz miasta nie pofatygował się zeby im chociażby podziękować .
A odwalili oni jednak kawał dobrej roboty .
Szkoda .
Bo w ten sposób można zniechęcić takich ludzi do dalszej współpracy .
 
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 09 Wrz, 2009 10:04   

gociewiak napisał/a:
Po rozmowach z przedstawicielami SGO Pomorze , pozostał duży niesmak , bo nikt z władz miasta nie pofatygował się zeby im chociażby podziękować .
A odwalili oni jednak kawał dobrej roboty .
Szkoda .
Bo w ten sposób można zniechęcić takich ludzi do dalszej współpracy .


Może się władze zreflektują i prześlą podziękowanie-dyplomik na piśmie. Jeśli nie, SGO powinni zacząć się cenić: niech wystąpią o grant do UM na następną inscenizację :-D W końcu paliwo, mundury, naboje, renowacja sprzętu, czas przeznaczony na próby, papier na ulotki, stracona dniówka w pracy...- wszystko kosztuje.
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009 13:13   

Trochę inna ( bo z ust fotoreportera ) opinia na temat inscenizacji

SDC14367.jpg
Plik ściągnięto 181 raz(y) 86,56 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009 17:09   

Bidula... Kule świstały mu koło głowy...
A kto mu kazał pchać się w sam środek widowiska i grać jedną z głównych ról całego widowiska?
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 19:38   

Taaa... ja to włączyłam z dzieciakami w tym czasie w domu Tetkę-liczyłam na transmisję bezpośrednią... naiwna :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
gociewiak 

Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 20:31   

Biedny redaktorzyna , wielkie pretensje to on powinien mieć do siebie i jemu podobnym . Przecież ci wszyscy tak zwane" media" miały wyznaczone miejsca . I gdyby nie ich dążenie do sensacji to ta cała rekonstrukcja wyglądała by ciekawiej .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group