Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Park linowy w Malborku
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Cze, 2009 19:23   

No i karę za nielegalną wycinkę zapłaciliśmy z pieniędzy podatników :hihi:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 17:04   

Korzystanie z parku linowego chyba nie bedzie łączone z konsumpcją złocistego napoju, podstawowego dania w A...

20090604_140151.JPG
Plik ściągnięto 13007 raz(y) 171,59 KB

20090604_140250.JPG
Plik ściągnięto 13007 raz(y) 166,7 KB

20090604_140348.JPG
Plik ściągnięto 13007 raz(y) 171,32 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
mistyrose 

Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 19:38   

Własciwie jestem ZA ....No bo pomyślmy, co tam było do tej pory. Dzikie chaszcze i zaniedbane drzewa łamiące się podczas każdej wichury. Wszelkie wołania do UM o zadbanie parku były jak przysłowiowy ,,groch o ścianę". Może park ożyje ?
Drzewa nie są uszkadzane , niestety nie mogę powiedzieć nic o wycince bo nie widziałam tam pniaków.
Park linowy to mega atrakcja , szczególnie dla dzieciaków :)
Polacy uwielbiają marudzić . Ale ten akurat pomysł (a niech będzie i Aliem - pracowici i mili Ludzie ) wydaje mi się trafiony.
 
 
mikos69 

Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 23:01   

Azaziz napisał/a:
No i karę za nielegalną wycinkę zapłaciliśmy z pieniędzy podatników :hihi:
aby ulżyć podatnikom park zarobi na siebie :peace: Brawa dla pomysłodawców :clap: :clap: :clap: :clap:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 06:39   

mikos69 napisał/a:
aby ulżyć podatnikom park zarobi na siebie


Chyba inwestor a nie park :mrgreen: tak ma być biznesowo, to nie wolontariat :lol:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 05 Cze, 2009 06:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 12:47   

Park linowy? A ja słyszałem ze tam ma powstać przystań wodna - z zapleczem - w ramach programu "Pętla Żuław" Jestem przekonany na 99% że właśnie to się tam buduje.. druga będzie po drugiej stronie Nogatu, gdzie obecnie jest bar "Flisak"
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 12:50   

pszemot napisał/a:
A ja słyszałem ze tam ma powstać przystań wodna
na drzewach :?: :shock:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 14:17   

pszemot napisał/a:
Park linowy? A ja słyszałem ze tam ma powstać przystań wodna - z zapleczem - w ramach programu "Pętla Żuław" Jestem przekonany na 99% że właśnie to się tam buduje.. druga będzie po drugiej stronie Nogatu, gdzie obecnie jest bar "Flisak"

Raczej przy brzegu Nogatu koło tego parku linowego :-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Pią 05 Cze, 2009 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 17:08   

przystań to nie tylko pomost... gdzieś mialem mapkę- moze w poniedziałek wrzuce
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
mistyrose 

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 18:19   

Park linowy na bank :) Pomiędzy drzewami będą mosty linowe , jak w Indiana Jones. Wystarczy tam zajrzeć żeby zobaczyć, ze nie chodzi o przystań :)
Ma być największy w Polsce - 1, 5 hektara. Pomysł podpatrzony za granicą, bardzo komercyjny :)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Cze, 2009 19:32   

Co tu dużo się rozpisywać, w dzisiejszym dodatku malborskim Dziennika Bałtyckiego jest napisane, że to ma być Park Linowy.
Ostatnio zmieniony przez Siostra Irena Pią 05 Cze, 2009 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anita 


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 19:45   

mistyrose napisał/a:
Pomysł podpatrzony za granicą, bardzo komercyjny :)


Niekoniecznie. osobiście byłam w takim czymś w naszym rodzimym Zakopcu. Są tam dwa: niedaleko Krokwi i na Gubałówce. Dla dzieciaków małych i trochę "większych" prawdziwy raj. To naprawdę dobry pomysł :ok:
_________________
Brak wiedzy jest mniej dotkliwy niż wiedza fałszywa. (T.Mommsen)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 19:52   

takich parków jest już w Polsce więcej - Junior np. testował Adrenalina Park pod Wrocławiem, kapitalna zabawa!
_________________

 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 20:19   

Pomijając fakt niejasnej do końca formalno prawnej strony organizacji przedsięwzięcia, sam pomysł jest warty poparcia. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ta część parku doczeka się wreszcie właściwego rekreacyjno - turystycznego zagospodarowania. Chwała inwestorom, którzy potrafili potencjał tkwiący w tej częsci miasta uaktywnić.
Może w ślad za tą inicjatywą pójdą inne działania. Na przykład ożywienie i przywrócenie rekreacyjno - rozrywkowych funkcji w pozostałych częściach parku od lat zapomnianych a mających historyczne w tym względzie tradycje...
Może ktoś kolejny zauważy, że las Wielbarski z jego "bunkrowymi atrakcjami" jest np. dobrym miejscem na innego rodzaju ekstremalne "zabawy".
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 22:56   

Tylko czy jest sens tworzenia tego? Wiem że znaczna część mieszkańców Malborka zasługuje na park z porządnymi ławkami, alejami itp, ale niestety sporo jest baranów, którzy niszczą takie rzeczy. Według moich obserwacji w Malborku ruch na ulicach (o parku nie mówiąc) zamiera bardzo szybko, w odróżnieniu choćby od takiego Tczewa gdzie na bulwarze cały czas kręcą się ludzie. Pusta ulica czy aleja w parku będzie sprawiała że zawsze znajdzie sie bohater - idiota, który udowodni swoją męskość rozwalając ławkę czy kopiąc śmietnik.

Dlatego dobrze by było gdyby w parku stworzyć jakieś punkty (kawiarnia, pub) które ożywią to miejsce do tego stopnia aby było tam bezpiecznie także późnymi wieczorami.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 07:28   

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/4/9031

Cytat:
Najpierw budowa, potem przetarg na dzierżawę?
MALBORK. Spacerujący po parku mieszkańcy zauważyli realizowaną tam od początku maja inwestycję. Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, budowa rozpoczęła się na własne ryzyko przyszłych dzierżawców.


Malborczyków zaintrygowało zagospodarowanie terenów parkowych.
- Ciekawe co tam będzie – pytali o drewniane domki, które już w maju pojawiły się poniżej ul. Parkowej.
- Odbył się przetarg na zagospodarowanie tej części parku, co było wynikiem zgłaszanego zainteresowania tym tematem. Teren został przeznaczony do dzierżawy i wyniku przetargu na zagospodarowanie tej części parku na cele turystyczne wyłoniono dzierżawcę. Pomysłem na to miejsce jest stworzenie tzw. parku linowego – tłumaczy Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Będzie to kolejna atrakcja w naszym mieście. Uważam, że pomysł jest dobry. Zostanie zagospodarowany i uporządkowany teren zielony. Jest to wciąż żywy projekt, który wciąż się rozwija, póki co zaakceptowano część tego projektu. Na drzewach zostaną zamontowane liny w specjalnych osłonach, tak aby nie stanowiło to uszczerbku dla roślinności. W przyszłości będzie to stanowiło całość oferty rekreacyjnej, wraz z mającą tam funkcjonować mariną i zespołem basenów.
Sęk w tym, że ekipa pojawiła się w parku na długo przed rozstrzygnięciem wspomnianego przez włodarza przetargu, które wyznaczono na 25 maja. Czy zatem rzeczywiście szanse były dla każdego oferenta nieograniczone?
- Wcześniej teren został oddany w użyczenie na okres dwóch miesięcy, od 3 kwietnia do 3 czerwca, celem przygotowania formalnych spraw związanych z przyszłym przedsięwzięciem. Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się
przygotowywać do inwestycji. Czyni to jednak na własne ryzyko, które polega na tym, iż jego oferta może przegrać w przetargu – mówi burmistrz.
Ewa Jewartowska i Katarzyna Wiśniewska, których oferta wygrała, mają do końca tygodnia przedstawić kompletny projekt zagospodarowania tego terenu.
- W przypadku jego akceptacji zostanie podpisana umowa dzierżawna na osiem lat. Warunki finansowe dzierżawy zostaną określone w umowie – informuje Andrzej Rychłowski.




Autor: Anna Szade Źródło: Gazeta Malborska
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 11:47   

Feuchtwangen napisał/a:
Wcześniej teren został oddany w użyczenie na okres dwóch miesięcy, od 3 kwietnia do 3 czerwca, celem przygotowania formalnych spraw związanych z przyszłym przedsięwzięciem. Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się
przygotowywać do inwestycji. Czyni to jednak na własne ryzyko, które polega na tym, iż jego oferta może przegrać w przetargu


LOL - nowe standardy :ok:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 12:18   

Feuchtwangen napisał/a:
Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się przygotowywać do inwestycji.


Ciekawe co by było, gdyby do przetargu wystartowały 4 podmioty i każdy na własne ryzyko chciał przygotować się do inwestycji :shock:
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 12:24   

Mytoon napisał/a:
Ciekawe co by było, gdyby do przetargu wystartowały 4 podmioty i każdy na własne ryzyko chciał przygotować się do inwestycji


Ten przetarg mi się podoba, jakże to ryzyko zainwestować kilkadziesiąt tysięcy albo i więcej, domki drewniane, infrastruktura i wszystko tak w ciemno.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 17:28   

Inwestorska rosyjska ruletka :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 10:55   

Oficjalnie wyniki przetargu - http://www.bip.malbork.pl...ent=2154&page=1 :hihi:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 11:09   

pozytywnie zaopiniowano ofertę : INWESTOR -Katarzyna Wiśniewska i Ewa Jewartowska za cenę dzierżawy 2000,-zł brutto rocznie.

Udalo się :clap:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 16:28   

Azaziz napisał/a:
pozytywnie zaopiniowano ofertę : INWESTOR -Katarzyna Wiśniewska i Ewa Jewartowska za cenę dzierżawy 2000,-zł brutto rocznie.

Udalo się :clap:
Jedyną :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
martynka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 17:28   

przecież to było oczywiste. Żadna firma nie będzie ryzykowała własnym kapitałem. Na pewno w Polsce tak nie jest ;-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 17:44   

martynka napisał/a:
przecież to było oczywiste. Żadna firma nie będzie ryzykowała własnym kapitałem.


Ja "wieżę" w uczciwość i całym sercem uważam, że to nie był ustawiony przetarg. NIE BYŁ, koniec kropka

:clap: :hahaha:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 11 Cze, 2009 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martynka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 18:41   

Azaziz napisał/a:
ustawiony przetarg


trudno mówić o ustawionym, bo jedna firma startowała :mrgreen:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 18:48   

ale nie mówimy o rozstrzygnięciu 8-) - przecież nie był ustawiony :-)
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 21:34   

oczywiście, że nie był
inwestorki od ponad miesiąca ryzykowały kapitałem
by w parku było ładnie
8-)
to dopiero dzielne i odwazne kobiety
:peace:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009 17:53   

Są już liny :-)

IMG_5446.JPG
Plik ściągnięto 12073 raz(y) 119,8 KB

IMG_5447.JPG
Plik ściągnięto 12073 raz(y) 119,76 KB

IMG_5449.JPG
Plik ściągnięto 12073 raz(y) 119,43 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 20:01   

coraz ładniej to wygląda :-)
stan na dzień 17.06.2009 r.

park linowy5.JPG
Plik ściągnięto 11953 raz(y) 115,53 KB

park linowy4.JPG
Plik ściągnięto 11953 raz(y) 113,6 KB

park linowy3.JPG
Plik ściągnięto 11953 raz(y) 118,35 KB

park linowy2.JPG
Plik ściągnięto 11953 raz(y) 104,38 KB

park linowy1.JPG
Plik ściągnięto 11953 raz(y) 113,51 KB

_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group