Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsca w których straszy
Autor Wiadomość
Stalovy 


Wysłany: Wto 14 Lip, 2009 09:20   Miejsca w których straszy

Witam!
Znacie jakieś miejsca, o których mówi się, że tam straszy? Może sami widzieliście jakieś zjawiska, których nie da się w żaden sposób wytłumaczyć? Interesują mnie wszystkie takie opowieści dotyczące Sztumu i okolic; może na zamku w Sztumie ktoś coś kiedyś widział?

PS. Pamiętam, że jakieś 10 lat temu w Malborku było głośno o mieszkaniu, w którym działy się dziwne rzeczy - tu jest nawet wątek o tym: http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=2109
_________________
Zapraszam na stronę projektu "Sztum w fotografiach - dawniej i dziś" na stronie www.sztum.za.pl
 
 
Ichu 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 17:30   

Zawsze byłem bardzo sceptyczny wobec takich "cudów", jednak ostatno przeżyłem coś, czego sam nie potrafię wytłumaczyć - na zbieg okoliczności to trochę za dużo. Pewna bliska mi osoba ciężko chorowała. Byłem u niej jakieś dwa miesiące temu, jej stan był już poważny - końcowa faza nowotworu. Leżała skulona na łóżku, w bólu. Później chwilę porozmawialiśmy i to właściwie był mój ostatni kontakt z tą osobą. Jakiś miesiąc później ta osoba mi się przyśniła. We śnie leżała tak samo, jak podczas moich odwiedzin u niej, ale mówiła, że jeszcze trochę i będzie już dobrze. Później zobaczyłem tylko puste łóżko, tej osoby nie było na nim. Za chwilę zobaczyłem ją obok mnie, silną, zdrową, uśmiechniętą. Powiedziała że już po wszystkim, że nic już nie boli.
Kiedy rano się obudziłem, od razu przypomniał mi się ten sen. Pomyślałem, że może to dobry znak, że może jednak ten ktoś wyzdrowieje. Za chwilę przyszedł mój ojciec, przekazał mi, że ta osoba zmarła w środku nocy...
Chciałem jeszcze dodać, że bardzo rzadko coś mi się śni, co ma jakikolwiek sens, albo odniesienie do rzeczywistości. Ten sen zapamiętam do końca życia...

PS. Wiem że temat w zasadzie miał dotyczyć miejsc, których straszy, a nie "co mi się ostatnio śniło", jednak tak jak wspomniałem, ciężko jest mi wytłumaczyć to racjonalnie, dla mnie, jako niedowiarka, to niezwykłe przeżycie.

PS2. W sztumskim kościele Św. Anny też straszy - koledzy z bractwa rycerskiego powinni coś wiedzieć ;)
Ostatnio zmieniony przez Ichu Sro 15 Lip, 2009 17:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Sro 15 Lip, 2009 21:07   

Ichu napisał/a:

PS2. W sztumskim kościele Św. Anny też straszy - koledzy z bractwa rycerskiego powinni coś wiedzieć ;)
Wie ktoś coś więcej?
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
meickel 

Pomógł: 5 razy
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 12:17   Re: Miejsca w których straszy

Stalovy napisał/a:
Znacie jakieś miejsca, o których mówi się, że tam straszy?

Dowolne miejsce, w które wejdziesz przestraszony. W przeciwnym wypadku - żadne. Taki wniosek z 10 lat odwiedzania opuszczonych miejsc, starych grobowców itp.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 16:11   

Mój Ojciec mieszkal w Kwidzyniu w domu gdzie w czasie wojny byl podobno szpital wojskowy.W ich mieszkaniu bylo czesto slychac kroki w pustym korytarzu. :shock:
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 16:50   

Torunianka napisał/a:
Mój Ojciec mieszkal w Kwidzyniu

to niemożliwe! nie ma takiego miasta :mrgreen:
mógł natomiast mieszkać w Kwidzynie...
_________________

 
 
Torunianka 
Miau

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 18:47   

Hagedorn napisał/a:
Torunianka napisał/a:
Mój Ojciec mieszkal w Kwidzyniu

to niemożliwe! nie ma takiego miasta :mrgreen:
mógł natomiast mieszkać w Kwidzynie...


U nas w domu zawsze ta forme uzywalismy :roll:

"Der Kanalratte" takiego futrzaka tez niema ;-)
_________________
Błędy w Tekscie może Znalazca zatrzymać mam ich jeszcze wystarczająco. :-)
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 23:24   

To złej formy używaliście. Jej denerwowalność jest porównywalna z formą "w Malborgu" ;-)
_________________
.............................................
 
 
Stalovy 


Wysłany: Sro 11 Lis, 2009 01:40   

Linka napisał/a:
To złej formy używaliście. Jej denerwowalność jest porównywalna z formą "w Malborgu" ;-)

...albo "w Sztumiu" ;)
Ale fakt faktem, że "Kwidzyn" (przez "N", a nie "Ń" na końcu) odmienia się tak samo jak "Szczecin".

A wracając do tematu, to czy zaglądają tu rycerze ze sztumskiego bractwa i czy mogliby potwierdzić historię o tym kościele?
_________________
Zapraszam na stronę projektu "Sztum w fotografiach - dawniej i dziś" na stronie www.sztum.za.pl
 
 
sztumianka 

Wysłany: Nie 19 Sie, 2012 13:11   

Kiedyś podobno straszyło pod Fermą w Czerninie błąkał się tam duch na koniu... kiedyś coś o tym pisałam szukałam grobu Radcy Schlemmera... który był właścicielem majątku w okolicach Czernina...

http://sztum.naszemiasto....mmera,id,t.html

Proszę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group