Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Co jedliśmy w dzieciństwie
Autor Wiadomość
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 20:38   

Dohler napisał/a:
A z grzybków, to jadaliśmy takie małe, na cienkich nóżkach, później dowiedziałem się, że to twardzioszek przydrożny, czy jakoś tak. Jedliśmy też nasiona niskiej roślinki, rosnącej przy ścieżkach. Miały kształt małych kółek, nazywaliśmy je oponkami.Może ktoś pamięta?


nie kojarzę tych wpomnianych przez Ciebie roślinek z okrągłymi nasionami. Możesz coś więcej o nich napsać? Podobny mógł być wspomniany już wyżej "babi serek" czyli ślaz pospolity, albo inna nazwa ślaz zaniedbany
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Wto 20 Lip, 2010 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dohler 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 20:51   

Roślinka ta była niska, prawie płożąca się. Listki wielokątne, parasolkowate. Nasionka były podobne do kółek resoraków, tylko nie czarne, a zielone (jasno z.).
 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 21:25   

Dohler ! Jasno-zielone, małe.Roślinka rosła między kamieniami, którymi było wybrukowane podwórze. Do jadłospisu dorzucę kwiat głogu z czarnymi malutkimi robaczkami. Nie wszystkie udawało się wytrzepać. Suszyliśmy kwiat lipy i jabłka pokrojone w ósemki. Czasami Matka zrobiła kartofelki marcepanowe lub krówki na patelni. A jak nie było nic innego, to kręciłem kogel-mogel (czasami z kakałem). Chorowałem na koklusz, odrę i chyba na świnkę. No właśnie. Dlaczego ja póżniej nie chorowałem ? Kiedyś tak bardzo chciałem zachorować ( żeby nie pójść do szkoły) ;-) , że zjadłem na surowo dwa kartofle. I nic. :-(
Natomiast nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy jadłem lody. :shock:
_________________
"Dopiero, gdy się człowiek ruszy z własnej norki, docenia cuda, które czają się nawet w bliskiej okolicy." ( Linka)
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 21:34   

markis napisał/a:
nie pamiętam, kiedy po raz pierwszy jadłem lody

W kwestii formalnej - co mają lody do " Kwiatuszków " ? :-/
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 21 Lip, 2010 06:51   

Kumak56 napisał/a:

W kwestii formalnej - co mają lody do " Kwiatuszków " ? :-/

nic - wydzielam temat! ;-)
_________________

 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 21 Lip, 2010 08:25   

Przepraszam :ops: Zagalopowałem się.
_________________
"Dopiero, gdy się człowiek ruszy z własnej norki, docenia cuda, które czają się nawet w bliskiej okolicy." ( Linka)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 21 Lip, 2010 08:45   

markis napisał/a:
Przepraszam :ops: Zagalopowałem się.

ale teraz już możesz popuścić wodze! :->
_________________

 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 21 Lip, 2010 09:51   

Ale Wy starzy jesteście (taki żarcik) !! :hihi: :peace: :mrgreen: Potwierdzę to co napisali moi przedmówcy. Mały człowiek wkładał do paszczy różne dziwne zielska (o pokrzywach nie będę wspominał bo pewnie jedliście :mrgreen: ) i pił czasem wodę ze strumieni podejrzanych i inne mikstury (np. sok z młodej brzozy) lecz sporadycznie zdarzały się przeziębienia i jakieś inne choróbska. Także dla mnie jest to tajemnicą , skąd wiedzieliśmy o tym , że dane zielsko można zjeść. Pieczenie nad ogniskiem w lesie ślimaków winniczków to już temat na inną opowieść. :mrgreen:
 
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011 21:51   Idą święta, czas odgrzać temat.

Wszystkim przeciwnikom Cukrowni w Malborku dedykuję :mrgreen:
Oto, co jadało się w czasach mojego dzieciństwa z cukrem
- chleb z wodą i cukrem
- chleb ze smalcem i cukrem
- chleb smażony na oleju, oczywiście z cukrem
- kasza manna na gęsto z cukrem
- kalafior gotowany z topionym masłem i cukrem (podobnie fasolka szparagowa)
- rabarbar surowy z cukrem,
- porzeczki, maliny, truskawki - obowiązkowo z cukrem
- kto doda coś jeszcze?

A kto z Was jadł i wie co to były makagigi?
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011 22:06   

Kasza z cukrem i obowiązkowo żółtko do tego. Mmmmmmmmmmmmmmmm. :hihi:
Ja jako dziecko lubiłem starte jabłko z cukrem i do tego pokruszone herbatniki szkolne. ;-)

A babcina babka drożdżowa z masłem to był smak!

Innym smakiem z dzieciństwa były morwy. Koło "Gastronomu" rosło drzewo z tymi owocami. :mrgreen:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011 23:53   

Dobry był też chleb ze śmietaną gęstą i cukrem na wierzchu, kogel-mogel (czyli jajo z cukrem) też smakował świetnie i jagody z cukrem (albo porzeczki czarne). A na wspomnianej morwie łapałem chrabąszcze majowe (ale ich nie jadłem ;-) ).
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Dana 

Wysłany: Nie 11 Gru, 2011 10:27   

Morwy to jadłam z drzew na Żeromskiego, rosły między szkołą a wieżą ciśnień, bliżej wieży.
Gęsta śmietana z rynku, nożem można było kroić :ok: . A że idą święta... do smaków dzieciństwa i DOMU należała obowiązkowa kutia - z taką ilością bakali, jaką w danym roku udało się zdobyć, na maksa, co kiedyś nie było łatwe. Pszenica musiała być specjalnie "upichana" i kiedy nikt już nie przynosił na rynek, to ojciec przywoził z hali w Gdyni, a później przysyłał mu znajomy z drugiego końca Polski. Bo kutia musiała być z pszenicą :peace:
 
 
wacek 
wacek

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011 12:56   

Dohler napisał/a:
Roślinka ta była niska, prawie płożąca się. Listki wielokątne, parasolkowate. Nasionka były podobne do kółek resoraków, tylko nie czarne, a zielone (jasno z.).

Jadało się i co najciekawsze smakowało., nie pamiętam jak to nazywaliśmy, ... chlebki ? czy coś w tym stylu.
 
 
xray1815 
fresh MD


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 11 Gru, 2011 23:59   

Kuglow napisał/a:
Pieczenie nad ogniskiem w lesie ślimaków winniczków to już temat na inną opowieść. :mrgreen:

Myślę Maćku że obaj możemy opowiedzieć o róźnych stworzeniach pieczonych na ognisku w lesie :P

A mnie z dzieciństwem nieodzownie kojarzy się smak ziemniaka prosto z ognicha.
_________________
XRAY

Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

A. Einstein
Ostatnio zmieniony przez xray1815 Pon 12 Gru, 2011 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 19:55   

Głowy nie dam ale zdaje mi się, że te "boże chlebki", "chlebki" czy jak je zwał to owoce ślazu zaniedbanego. A skąd wiadomo było co jeść i się nie otruć? Bo inni już wcześniej to zjedli ;-) , w każdym razie ja nigdy nie byłem jako ten pierwszy do spróbowania...
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 21:29   

Pewnie masz rację z tym ślazem, co lepsze, jest to rodzina lecznicza i stosowana w chorobach układu pokarmowego, więc nie dziwota, że nikt się nie pochorował :-)
_________________
.............................................
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 22:03   

Do opisanych wyżej przysmaków ja dorzucę jeszcze "ulęgałki". Tak nazywało się bardzo małe (wielkości czereśni) gruszki, zielone i twarde. Po zerwaniu należało je położyć na strychu na sianie i odczekać aż się "uleżą" - czyli zmiękną i zabarwią na żółto. Pycha.
I jeszcze jeden specjał jedzony w dzieciństwie. Rydze smażone na blasze węglowej kuchni. Tylko kapelusze - blaszkami do góry. Lekko posolone "pociły się" we własnym soku i miękły. Jedzone na ciepło - niebo w gębie.
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 02 Sty, 2012 23:00   

Rydze były też przepyszne, smażone na masełku :-) Obowiązkowo po grzybobraniu ;-)
_________________
.............................................
 
 
Dohler 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 13:30   

Rydze na masełku, to już "dorosłe", legalne jedzenie. Te smażone na płycie, przeważnie ukradkiem były znacznie lepsze. " Boży chlebek" to faktycznie ślaz zaniedbany.
 
 
Dohler 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 03 Sty, 2012 14:09   

Boży chlebek

ślaz zaniedbany 03.jpg
Plik ściągnięto 24450 raz(y) 98,45 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group