Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczew - stary dokument
Autor Wiadomość
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 02:48   Tczew - stary dokument

Witam,
Poszukuje pomocy w rozszyfrowaniu pochodzenia i znaczenia treści znalezionego przeze mnie dokumentu.
Kompletnie nie wiem czego dotyczy tekst, jedyne co odczytałem to datę i miejsce spisania dokumentu - Dirschau 3 Lutego 1797 roku.
Dokument na papierze czerpanym, pisany ręcznie w języku niemieckim (ktoś przypuszcza że to język niemiecki mieszany z flamandzkim lub łacina) posiada znak wodny w postaci pionowych pasów z dużym wizerunkiem pruskiego orła, trzy pieczecie (dwie na froncie i jedna mała na odwrocie), odcisk pieczęci z wizerunkiem Tczewskiego Gryfa ...dokument podpisany przez trzy różne osoby (świadczą o tym różne charaktery pisma u dołu strony).
...drugie pytanie
Na samym dole dokumentu pojawia się imię Wilhelm - czy może chodzić tu o Fryderyka Wilhelma II Pruskiego?

DSCF4811.jpg
Plik ściągnięto 97 raz(y) 66,28 KB

DSCF4809.jpg
Plik ściągnięto 111 raz(y) 75,21 KB

DSCF4810.jpg
Plik ściągnięto 105 raz(y) 62,35 KB

DSCF4807.jpg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 42,47 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez Hagedorn Czw 05 Maj, 2011 09:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Kumak56 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010 23:40   

Nie chodzi tu o Fryderyka Wilhelma ale o Wilhelma Dietscha. Piękny dokument. Przypuszczam, że jest to odpis dokumentu sądowego ( kuratorskiego ? ).
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010 12:18   

Ze wszystkich dokumentów które posiadam ten jest najstarszy i tego jako jedynego nie potrafię przetłumaczyć.
Kumak56 napisał/a:
Nie chodzi tu o Fryderyka Wilhelma ale o Wilhelma Dietscha. Piękny dokument. Przypuszczam, że jest to odpis dokumentu sądowego ( kuratorskiego ? ).

Pojawiające się w dokumencie słowa "copia" i "Curatorium" chyba potwierdzają Twoje przypuszczenia ...
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 05 Gru, 2010 22:59   

Dodaje zdjęcie wspomnianej już przeze mnie pieczęci umieszczonej na odwrocie dokumentu ...oraz powiększenie dwóch pieczęci widocznych na poprzednich zdjęciach

DSCF9530.jpg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 40,9 KB

DSCF9532.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 63,71 KB

DSCF9531.jpg
Plik ściągnięto 75 raz(y) 59,97 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010 00:37   

Znak wodny

DSCF9535.jpg
Plik ściągnięto 89 raz(y) 89,38 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group