Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy nagrywane w Malborku
Autor Wiadomość
sylwia76 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 09:02   

Od zdjęć do premiery jest przecież długa droga....

jsulek 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 10:08   

Zdjęcia na 100% były w 1995.Wiem bo pracowałem wtedy w straży zamkowej.ALE PŁACILI- pilnując porządku na planie wychodziło WTEDY 25zł na godz. a służba trwała 12 godz.Po półrocznych zdjęciach za wypłatę umeblowałem całe mieszkanie z wyposażeniem rtv i agd. TO SE NE VRATI :-( .Wiadomo zachodnia produkcja inny budżet.potem kręcili Pana Twardowskiego z młodym Olbrychskim i mieli problemy by zatrudnic statystów którym płacili 14 zł za dzień zdjęciowy-polska produkcja -przepaść
Ostatnio zmieniony przez jsulek Czw 23 Sie, 2007 10:10, w całości zmieniany 1 raz  

jsulek 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 10:33   

Wczesną wiosną na zamku będzie kręcony kolejny film.Reżyser Zanussi.Z tego co wiem to film bedzie historyczny.Na międzymurzu ekipa ma wybudować kawałek krakowskiej ulicy.Producenci mają zapłacić do zamku 10 tyś + koszty za kazdy dzień zdjęciowy a plan to kilka tygodni.Tytułu niestety nie znam - jeszcze.

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 10:43   

Jeśli mnie pamięć nie myli, to na ul. 17 marca były kręcone sceny do filmu "Pan na Żuławach"

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 13:44   

Król Olch kręcony był w dwu sesjach w 1995 roku. Pierwsza była na przełomie czerwca/lipca i trwała jak mnie pamięć nie myli 4 tygodnie, sesja zimowa kręcona była na przełomie listopada i grudnia tego roku i trwała około 14 dni. Zamieszczone przeze mnie zdjęcia są z sesji letniej (chociaż i wtedy kręcono zdjęcia zimowe :mrgreen: )

Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 13:47   

To prawda. Króla Olch kręcono w 1995 r. Podobnie jak Sylwia (ten sam rocznik) chodziłem wtedy do ogólniaka i werbowali chłopaków do filmu.

sylwia76 

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 15:01   

czyli pamięć mnie nie zawiodła jeszcze, choć czasami wiaderko lecytynki przydałoby się na podorędziu :) a do którego LO chodziłeś I czy II?

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Sie, 2007 21:34   

ściągawka z Wikipedii

zapała 

Wysłany: Nie 16 Wrz, 2007 09:59   Re: Filmy nagrywane w Malborku

czasnasen1 napisał/a:
Filmy nagrywane w Malborku

Każdy z nas napewno obejrzał chociaż jeden z wymienionych filmów (seriali)....ale czy każdy wie, że nakręcono je w Malborku :?: :idea:

Krzyżacy - film fabularny, rok produkcji i premiery 1960, reżyseria Aleksander Ford.
Malbork – film dokumentalny, rok produkcji 1962, reżyseria Jan Riesser.
Pan Samochodzik i templariusze – serial TV, rok produkcji 1971, premiera 1972, reżyseria Hubert Drapella.
Znak Orła – serial TV, rok produkcji 1977, premiera 1978, reżyseria Hubert Drapella.
Królowa Bona – serial TV, rok produkcji 1980, premiera 1982, reżyseria Janusz Majewski.
Przyłbice i kaptury – serial TV, rok produkcji 1985, premiera 1986, reżyseria Marek Pietrak.
Malbork – film dokumentalny, rok produkcji 1987, reżyseria Czesław Duraj, Stanisław Kostrzewa.
Król Olch – film wojenny, rok produkcji 1996, reżyseria Volker Schlöndorff.
Sztos – film sensacyjny, rok produkcji i premiery 1997, reżyseria Olaf Lubaszenko.
Wiedźmin – film przygodowy i serial tv, okres zdjęciowy 2000-2001, premiera: film 2001, serial tv 2002, reżyseria Marek Brodzki.

Do tego można jeszcze dodać - oprócz uzupełnienia z Wikipedii:
- Blaszany bębenek - ceny z cyrkiem - zdjęcia robiono na rynku - tam gdzie zawsze stawał cyrk
- Wielkie bitwy historii - do odcinka poświęconego bitwie pod Grunwaldem

tra 

Wysłany: Sro 30 Sty, 2008 12:29   

Można dodać tutaj też relamę kręconą na zamku w 2002.
LINK.

dubel!
Ostatnio zmieniony przez duśka Sro 30 Sty, 2008 13:38, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu