Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malbork?
Autor Wiadomość
Lewy83 

Wysłany: Czw 20 Cze, 2019 00:18   Malbork?

Witam, z okna w Gdańsku mam bardzo dobry widok. Na załączonych zdjęciach wydaje mi się, że to może być Malbork. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z mieszkańców tego miasta pomógł mi rozszyfrować zaznaczone strzałkami obiekty abym mógł potwierdzić swoje przypuszczenia.
Wstępnie po mapach z google wydaje mi się, że te bloki po prawej to mogą być bloki przy ul. Mickiewicza i Sienkiewicza, druga strzałka od prawej to może być Zabytkowa wieża ciśnień na Placu Słowiańskim. W środku była by Wieża Zamkowa tylko za cholerę nie pasują mi tam te 2 kościoły? po lewej.
Zdjęcie jest na około 100 krotnym zoomie więc perspektywa też może być zakłamana i stąd te 2 obiekty po lewej ale szukałem czegoś po drodze i nic nie znalazłem.
Z góry dzięki za pomoc w rozszyfrowaniu tych obiektów i potwierdzeniu czy to Malbork czy nie.

Niestety musiałem zdjęcia wrzucić na swój serwer gdyż ograniczenia załącznika uniemożliwiały by identyfikację.
Mam nadzieję, że to nie problem.
zdjęcie główne
zbliżenie 1
zbliżenie 2
zbliżenie 3
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 20 Cze, 2019 10:33   

To co widać to Tczew. Z prawej zapewne bloki na ul. Jagiełły, dalej wieża ciśnień przy rondzie Bałdowska/30 Stycznia, następnie kościół pw. św. Józefa i kościół pw. Podwyższenia Krzyża św.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Lewy83 

Wysłany: Czw 20 Cze, 2019 12:11   

Dzięki za odpowiedź, faktycznie to by się zgadzało. No nic jak będzie dobra widoczność to poszukam dalej bo podobno widać Malbork ode mnie z okna.
 
 
Lewy83 

Wysłany: Nie 23 Cze, 2019 12:10   

znalazłem dziś jeszcze coś takiego. Czy to po lewej to nie będzie wieża w Malborku?
foto

znalazłęm na youtube filmik widoku na Gdańsk z wieży w Malborku i w 3:43. Jest jakiś kościół zastanawiam się czy to nie będzie ten co jest po prawej na moim zdjęciu.
film youtube
Ostatnio zmieniony przez Lewy83 Nie 23 Cze, 2019 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lewy83 

Wysłany: Nie 23 Cze, 2019 13:16   

Przepraszam za posty pod postami ale niestety edytować można tylko pół godziny od napisania.
Przed chwilą zrobiłem kolejne foto, zmieniło się już położenie słońca i teraz widać ciut wyraźniej otoczenie wieży. Jak dla mnie tym razem to musi być Malbork.

malbork
 
 
Lewy83 

Wysłany: Nie 23 Cze, 2019 14:37   

Dobra ostatnie zdjęcie, znowu zmieniło się światło od słońca. Wyraźniej chyba już nie będzie. Proszę o potwierdzenie czy tym razem to Malbork i co to może być za kościół ten po prawej i ta wieża obok niego.
Z góry dzięki.

foto
 
 
Lewy83 

Wysłany: Nie 23 Cze, 2019 20:31   

Ok. Udało mi się wszystko znaleźć. Na 100% to jest Malbork. Najgorzej miałem z tym kościołem po prawej tu rolę odegrała perspektywa bo to jest kościół w miejscowości Lichnowy.
Poniżej zdjęcie z opisem w jeszcze lepszej jakości i oświetleniu niż to ostatnie.

Malbork widziany z gdańska.

Temat można zamknąć i usunąć bądź zostawić jako ciekawostkę. Jeżeli temat zostanie, jakiś admin mógłby scalić moje posty w jeden co by takiego bałaganu nie było.

Dzięki Item za pomoc z tym pierwszym zdjęciem i Tczewem.
 
 
SM42-774 

Wysłany: Pon 24 Cze, 2019 21:01   

To tak świetnie widać Malbork z tak daleka? Wiem że z wieży zamkowej czasem widać Gdańsk, ale nie myślałem że tak dobrze widać Malbork.
 
 
Dohler 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 28 Cze, 2019 08:11   

Zmierzyłem na Geoportal 2, nie jest to aż tak daleko, odległość w linii prostej wynosi 44.5 km.(od Gdańsk Długi Targ do Malbork Zamek).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group