Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Zagospodarowanie Parku Miejskiego - konsultacje społeczne
Autor Wiadomość
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 18:03   

Cytat:
Ważne, że uczestnicy warsztatów wiedzieli, o co chodzi...
no tak najważniejsze :hihi:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 19:50   

Trzeba było być :!:
_________________
.............................................
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 20:41   

Linka napisał/a:
Trzeba było być

Nie każden może ;-)
Konsultacje... mam do nich stosunek ambiwalentny. Z jednej strony pragnę wierzyć, że ktoś liczy się z moim zdaniem, z drugiej wiem, jak takie liczenie się w praktyce wygląda.
Mam tylko nadzieję, że park zostanie w dalszym ciągu dostępny ZA DARMO dla mieszkańców, a nie w całości podzielony na działeczki "do kręcenia lodów". Chciałabym móc w przyszłości wybrać się na spacer do pięknego, zadbanego i bezpiecznego miejsca rekreacji, posiedzieć na ławeczce, może posłuchać plusku zrestaurowanej fontanny, lub choćby ptaków. Ech, marzenia... Tylko - na litość boską - zostawcie ludziom z Malborka kawałek zieleni bez konieczności opłat za wstęp. Jeśli władze chcą realizować pomysły kierowane wyłącznie do turystów, to niech wezmą pod uwagę okres trwania sezonu turystycznego, zasobność kieszeni turystów, no i to, że Malbork to nie tylko turyści; Malbork, to sporo ponad trzydzieści tysięcy mieszkańców. To oni i ich dzieci powinni być przede wszystkim oczkiem w głowie władz, choćby z powodu płacenia podatków i udziału w głosowaniach.
Co zostaje po sezonie? - Park linowy - zamknięty, Dinopark zimą ?, Minigolf zimą? , OSIR - ewentualnie lodowisko, Marina zimą? Baseny (tzw. Aquapark w niewiadomej jeszcze postaci)? Nie ma tam ( w parku) żadnej urokliwej, klimatycznej kafejki, czy herbaciarni z dobrymi ciasteczkami i dyskretną, nastrojową muzyką (broń Boże żadnych kebabów, pizz, czy innych hamburgerów). Może potrzebna była by taka "Parkowa" kawiarenka , -zaadresowana do szerokiego przekroju społeczeństwa, czynna bez względu na porę roku. Może po romantycznym spacerze chłopak zaprosi dziewczynę na gorącą herbatkę z cytryną i "domowy jabłecznik" tata z mamą wyskoczą na lampkę wina i chwilę spokoju, a dziadek z babcią wstąpią by powspominać....
A może zimą zrobić w parku trasę kuligową? Może znajdzie się ktoś z prawdziwymi konikami, kto w śnieżną pogodę, np w niedzielne popołudnia będzie ciągnął kulig na wyznaczonej trasie, za rozsądne pieniądze? Może nawet dwa, trzy w odstępach parunastominutowych, może z ogniskiem gdzieś nad Nogatem?
Może jakiś pagórek do zjeżdżania na sankach się utworzy - zauważyliście, że nasze dzieci już na sankach nie zjeżdżają?
Ale to wszystko powinno być free, albo za niewielkie pieniądze. Jak ktoś postawi "ceny zaporowe" to g.... z tego będzie.
:->
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Nie 31 Lip, 2011 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wowa65m 


Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 20:49   

święte słowa droga Grażynko :ok: a jak znam życie będzie co innego.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 20:59   

Grażyna napisał/a:
Konsultacje... mam do nich stosunek ambiwalentny. Z jednej strony pragnę wierzyć, że ktoś liczy się z moim zdaniem, z drugiej wiem, jak takie liczenie się w praktyce wygląda.


No i właśnie dlatego warto było być, żeby samemu mieć wpływ na to, co się planuje. Gdybyście byli, drodzy przedmówcy, zobaczylibyście sami, jakie to pomysły wylęgły się w głowach uczestników, w mieszanych grupach, podczas pracy zespołowej, a nie na zasadzie: władza mówi, ludzie słuchają i nieśmiało się wtrącają. Oczywiście, priorytetową sprawą jest czystość i bezpieczeństwo użytkowników parku oraz jego bezpłatna oferta - dla każdego. Oprócz tego były też pomysły na atrakcyjne zagospodarowanie tego terenu, żeby nikt się nie nudził - ani mieszkaniec, ani turysta. Nikt nie miał pomysłu na skomercjalizowanie i sprywatyzowanie parku, tak więc raczej nie należy się tego obawiać. A na przyszłość zachęcam do brania udziału w tego typu sprawach. Tylko w ten sposób możemy potem powiedzieć, że zrobiliśmy i powiedzieliśmy to, o co nam chodziło i wtedy można ewentualnie mieć pretensję do tych, którzy naszych postulatów nie uwzględnią :!:

@Wowa - tak, tak, najlepiej założyć najgorsze, ale nie przyjść, kiedy trzeba, prawda?
_________________
.............................................
Ostatnio zmieniony przez Linka Nie 31 Lip, 2011 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 21:52   

Linka napisał/a:
Tylko w ten sposób możemy potem powiedzieć, że zrobiliśmy i powiedzieliśmy to, o co nam chodziło i wtedy można ewentualnie mieć pretensję do tych, którzy naszych postulatów nie uwzględnią
Cytat:
@Wowa - tak, tak, najlepiej założyć najgorsze, ale nie przyjść, kiedy trzeba, prawda?
_________________

Linko, jak wspomniałam - nie każdy może w konkretnym terminie w dane miejsce przyjść.
Ale w dobie tak rozwiniętego społeczeństwa informatycznego, powinno się też brać pod uwagę to , co piszą internauci.
Ja nie chcę przez to powiedzieć, że należy stworzyc osobny portal, stronę etc. do konsultacji. Uważam, że skoro UM ma jakiegoś człowieka/ludzi ds. promocji, miasta to niech oni (obowiazkowo) pobiegają z godzinkę dziennie po stronkach i się zapoznają z opiniami. Nawet niech te opinie wrzucą na dysk i w razie czego się na nie powołają. ( to się kiedyś nazywało "biały wywiad")Nie mówię o opiniach troli, ale sporo ludzi pisze sensownie i na temat, a że nie zawsze mogą być w "miejscu konsultacji", to nie znaczy, że ich opinia nie może być wzięta pod uwagę, bo ... się nie stawili.
Ja, traktuję to co napisałam W TYM TEMACIE jako mój wkład w konsultacje. Wierzę, nawet mam silne przekonanie, że moja opinia zostanie przez odpowiedzialne osoby odszukana i przeczytana.
- Ale czy uwzględniona?
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 06:47   

Zawsze dobrze mieć swojego emisariusza. Wiadomo, że termin nie każdemu będzie pasował. Warto jednak korzystać z takiej okazji w ten, czy w inny sposób, czyli osobiście, albo przez kogoś ;-)
_________________
.............................................
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 08:00   

Grażyna napisał/a:
(...) Nie ma tam ( w parku) żadnej urokliwej, klimatycznej kafejki, czy herbaciarni z dobrymi ciasteczkami i dyskretną, nastrojową muzyką (broń Boże żadnych kebabów, pizz, czy innych hamburgerów). Może potrzebna była by taka "Parkowa" kawiarenka , -zaadresowana do szerokiego przekroju społeczeństwa, czynna bez względu na porę roku. Może po romantycznym spacerze chłopak zaprosi dziewczynę na gorącą herbatkę z cytryną i "domowy jabłecznik" tata z mamą wyskoczą na lampkę wina i chwilę spokoju, a dziadek z babcią wstąpią by powspominać....
A może zimą zrobić w parku trasę kuligową? Może znajdzie się ktoś z prawdziwymi konikami, kto w śnieżną pogodę, np w niedzielne popołudnia będzie ciągnął kulig na wyznaczonej trasie, za rozsądne pieniądze? Może nawet dwa, trzy w odstępach parunastominutowych, może z ogniskiem gdzieś nad Nogatem?
Może jakiś pagórek do zjeżdżania na sankach się utworzy - zauważyliście, że nasze dzieci już na sankach nie zjeżdżają?
Ale to wszystko powinno być free, albo za niewielkie pieniądze. Jak ktoś postawi "ceny zaporowe" to g.... z tego będzie.
:->

Grażyno! Doskonały pomysł na działalność gospodarczą :kciuki: . Proponuję brać sprawy w swoje ręce, nie oglądać się na innych i wprowadzić w życie któryś z tych pomysłów. :clap:
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 15:08   

A propos pomysłu "serfowania" po internecie w poszukiwaniu uwag internautów i ich uwzględniania :roll: ...

"ten kamień od powojny do 2000 -ych lat w ziemi leżał ten jeszcze nie zdążył europy wyzwalać w 39-ym,,,pewno by na ju 87 latał i jako bochaterski lotnik kolumny cywilnych uciekinierów bombami częstował.....???? amen... orginalny kamień z pomnika szulca ,,,teraz w polsce mamy takich bochaterów..."

Jak widać oryginalność przemyśleń idzie w parze ze znajomością ortografii - "żenua". I jak tu się przejmować opiniami zamieszczonymi w internecie ... ? :roll:

źródło
http://www.garnek.pl/andl...powojny-do-2000
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 17:21   

zapała napisał/a:
ten jeszcze nie zdążył europy wyzwalać w 39-ym,,,pewno by na ju 87 latał i jako bochaterski lotnik kolumny cywilnych uciekinierów bombami częstował.....


Całe szczęście że von Jungingen zginął pod Grunwaldem , bo jeszcze nie daj bozia zrobiłby karierę w SS ... :hihi: :mrgreen: :hahaha:

Masz rację drogi Zapało , internet potrafi czasem "zabić" ... śmiechem jak też i zadumą nad tępotą co niektórych jego użytkowników.
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pon 01 Sie, 2011 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 20:09   

Zapraszam do przeczytania naszych refleksji z warsztatów. Są też zdjęcia, a już niebawem dodamy krótki film.
klik
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 21:45   



zadajecie za trudne pytania?

Skrzyżowane ręce

Gest zwany także barierą z ramion. Układając jedną lub obie ręce na piersiach, człowiek buduje właśnie swego rodzaju barierę, która staje się po prostu próbą zablokowania nadciągającego niebezpieczeństwa lub niesprzyjających okoliczności. To sygnał, że czuje się zagrożony lub nie czuje się pewnie.
 
 
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 21:57   

wrzuciłem filmik na YT Burmistrz odpowiada na pytanie, które jest bardzo istotne, czyli co dalej ?
zobacz
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 06:58   

Stanisławie, może łaskawie będziesz się trzymał tematu, zamiast interpretować mowę ciała p. Ruska, który odpowiadał na pytania mediów i miał zwrócony obiektyw w twarz - sam byś skrzyżował ręce :-> Ale jak się nie było, a koniecznie chce się coś powiedzieć, to właśnie tak się robi :nook:
_________________
.............................................
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 14:29   

Cytat:
Stanisławie, może łaskawie będziesz się trzymał tematu

Waldek.K napisał/a:
Zapraszam do przeczytania naszych refleksji z warsztatów. Są też zdjęcia, a już niebawem dodamy krótki film.
moim zdaniem na temat. W końcu to forum a nie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.
Jaka postawa taki los całych konsultacji a wlaściwie słowami pana vice za DB
Cytat:
Wiceburmistrz Rusek unika nazwy konsultacje społeczne. Jego zdaniem, trafniejsze określenie sobotniego spotkania to dyskusja lub wymiana poglądów.

źródło
Jestem ciekaw jakby wyglądały te "konsultacje" gdyby przyszło 1000 osób?
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 14:41   

stanisławn napisał/a:
moim zdaniem na temat. W końcu to forum a nie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.
Jaka postawa taki los całych konsultacji a wlaściwie słowami pana vice za DB


No cóż. Jak ktoś nie był, ale wie lepiej, to... :hahaha:
I nadal nie wiem, co ma piernik do wiatraka.
_________________
.............................................
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 16:42   

Stasiu, ale on bardzo dobrze nazwał tą inicjatywę. Konsultacji społecznych nie ogranicza się do określonej liczby osób. Tutaj (ze względów dla mnie zrozumiałych) ilość miejsc była ograniczona.
Wydaje mi się, ze dużym plusem dla urzędników jest sam fakt zorganizowania tego typu akcji. Pod warunkiem, że praca uczestników gier zostanie wzięta pod uwagę. ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 20:17   

Mytoon napisał/a:
Pod warunkiem, że praca uczestników gier zostanie wzięta pod uwagę.
pożyjemy zobaczymy
Linka napisał/a:
No cóż. Jak ktoś nie był, ale wie lepiej, to...
no to zamiast pouczać innych opisz ten obrazek żebym wiedział o co chodzi :hihi: wychodzi na to że na nastepne "konsultacje bedę musiał iść bo uczestnicy nie są wylewni :mrgreen:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 20:31   

Ja pouczam? O ile sobie dobrze przypominam, sam naganiałeś innych i robiłeś uwagi, że się nie zgłaszają (kiedy jeszcze był czas na to). Po czym nie poszedłeś sam, ale już z góry zakładasz, że konsultacje są do kitu, bo wiceburmistrz ma w Twoim mniemaniu niewłaściwą mowę ciała, a w ogóle to do bani. Więc o co chodzi? A jeśli chodzi o obrazek, to jest to wizualizacja pomysłu na park jednej z grup, w której nie byłam, ale wiem, że postulowała utworzenie fajnych miejsc rekreacyjnych, z labiryntem z żywopłotu, ścieżkami tematycznymi, itp. Kto nie przychodzi (sam, lub wysyłając umyślnego), ten sam sobie szkodzi i niech potem nie szuka dziury w całym :mrgreen:
_________________
.............................................
Ostatnio zmieniony przez Linka Wto 02 Sie, 2011 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011 20:01   

Linka napisał/a:
Stanisławie, może łaskawie będziesz się trzymał tematu,
Linka napisał/a:
Po czym nie poszedłeś sam, ale już z góry zakładasz, że konsultacje są do kitu, bo wiceburmistrz ma w Twoim mniemaniu niewłaściwą mowę ciała, a w ogóle to do bani.
nie mam dzisiaj nastroju do kłótni, miłego dnia. :hihi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group