Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Co warto zwiedzić?
Autor Wiadomość
Fazi 

Wysłany: Nie 24 Cze, 2018 20:40   

No ello ponownie. Ja z ekipą już po..Uff, cały dzień jezdzenia no i powiem, że to nie był stracony czas. Co muszę tak na biegu przyznać, to że dworzec kolejowy a właściwie wnętrze jest odnowione rewelacyjnie!!!Gdyby nie koleś z naszej ekipy, który szukał toalety, nigdy bym tam nie zajrzał. Nasz Gdański dworzec oczywiście jest większy, ale pod względem ozdób to wygląda jak podrzędna stacyjka w jakimś Pierdziszewie Dolnym :P
A tak przy okazji: co to za mury w pobliżu Baszty Maślankowej. Jadąc tym bulwarem od strony zamku widać jakieś odrestaurowane otwory strzelnicze

co to.JPG
Plik ściągnięto 9896 raz(y) 95,69 KB

Ostatnio zmieniony przez Fazi Nie 24 Cze, 2018 20:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018 20:55   

Mur oporowy przyczółka mostowego (mostu drogowego) przez Nogat.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Fazi 

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018 14:58   

Nie chodzi mi o ten mur na pierwszym planie, ten z kamiennymi narożnikami, tylko ten żółty u góry. Idąc od strony zamku , w tym murze na samej górze widać coś jakby odrestaurowane strzelnice, ale bardziej czasy nowożytne. Zresztą na tym zdjęciu widać tabliczkę wiszącą na tym szarym murze, na niej było napisane coś że odrestaurowano z pomocą jakiegoś towarzystwa niemieckiego (mogłem coś tu pokręcić z nazwą). To nie jest mur oporowy przyczółka mostowego, a zresztą do odrestaurowania muru oporowego nie potrzeba pomocy jakichś towarzystw?
Na fragmencie z Google View widać (trochę niedokładnie) to miejsce

fragment.jpg
Plik ściągnięto 9840 raz(y) 79,4 KB

Baszta Maślankowa_9.JPG
Plik ściągnięto 9843 raz(y) 80,04 KB

Ostatnio zmieniony przez Fazi Sro 27 Cze, 2018 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group